Klaudija Hēla: Palīdziet bērna pēdiņām ar reljefainu vidi

Klaudija Hēla: Palīdziet bērna pēdiņām ar reljefainu vidi

02. Aug, 12:03 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Kad bērniņam būtu jāsāk rāpot, celties kājās, staigāt? Vai var tā būt, ka bērniņš sāk pārāk ātri rāpot? Uz šiem un vēl citiem māmiņu jautājumiem atbildes sniedz fizioterapeite Klaudija Hēla.

Vai gadījumā, ja bērniņš sāk rāpot pirms 6 mēnešu vecuma, un staigāt jau 8 mēnešu vecumā, var ilgāk noturēt viņu rāpojot?

Var censties padarīt grīdu tik interesantu, ka bērniņam vairāk gribas tur rāpot. Te palīdzēt var kastes un dažādi citi mājās atrodami priekšmeti. Ir jāpiedomā pie vides iekārtojuma, aizliegt stāvēt nevar, ir jāpavēro, kuras ir bērna mīļākās vietas, organizējot interesantāku vidi tajās.

Ja bērniņš 9 mēnešu vecumā vēl nerāpo

Pārsvarā bērni rāpot var sākt no 8 mēnešiem līdz pat pusotram gadam, intervāls ir liels. Speciāli rāpot nemaz nav nepieciešams, bērniņš ilgi var līst - gan virsū, gan pāri, atliek tikai piedāvāt viņam interesantas lietas viņa ikdienas ceļā.

Pirmie solīši apavos vai nē?

Bērniņš gar mēbelēm var staigāt ilgi - pat 5-6 mēnešus. Līdzsvaram ir svarīgi staigāt ar plikām pēdiņām, un līdzsvars ir jātrenē. Mīkstās zeķes, smukumkurpītes var vilkt ratos vai dodoties ciemos. Pēdas nevar attīstīties, ja tās ir ieliktas spīlēs. Tad staigāšana vienmēr būs citādāka, kā ar plikām kājām, un ar cietām kurpēm var vispār panākt nepareizu pēdas veidošanos. Pēdiņa var griezties uz āru. Pēdā ir ļoti daudz kaulu un cīpslu un saišu, tas viss kustēties, bet kurpītē to nav iespējams izdarīt.

Ja bērns jau mājās stabili staigā, bez pieturēšanās, arī tad apavi ir tikai uz ārā iešanu.

Bērna pēdiņai palīdzēt attīstīties var ar jogas paklājiņu, pupu maisiem, dažādu spilventiņu pildījumiem. Ja attīstas pēdas, attīstas arī viss pārējais mazuļa ķermenis labāk.

Dvīņiem 4 gadi, un X veida kājiņas  - dēļ sēdēšanas vai tomēr iedzimtība?

Arī definīcija par X kājām ir ļoti plaša, ir brīži, kad tas ir koriģējams, un var būt arī, ka tā ir deformācija. Līdz 3 gadiem tas var būt pat normāli, un būtībā - līdz septiņu gadu vecumam viss vēl var mainīties. Protams, arī no sēdēšanas viss var būt atkarīgs, tikai jāatceras - katrs gadījums ir individuāls.

Bērnam pastaigas laikā kājiņas pirkstgali iet uz iekšu

Ieteiktu aiziet līdz ortopēdam, jo, ja līdz šim nav bijis kāda konkrēta iemesla, var gadīties, ka ir kādas problēmas ar gūžu, bet - nevajag satraukties pirms laika, ortopēda konsultācija ir vajadzīga vairāk drošības labad.

Pieskatīšanas centrs

Es neatbalstu, ka bērna vecākiem jādodas strādāt, un pusotrgadīgs bērniņš ir jāsūta uz dārziņu. Bērns vecumā līdz 3 gadiem vērtības gūst no ģimenes, valsts bērnudārzā nav iespējams nodrošināt optimālu vidi, kas pietuvināta mājas videi, jo arī bērni katrā grupā ir lielā skaitā, tāpēc pie mums būs iespēja bērniņus atstāt nelielās grupiņās. Bērniņi tiks pieskatīti, aprūpēti, un katram bērniņam tiks individuāla uzmanība, aprūpe. Tā ir vēl viena iespēja, ko piedāvāt vecākiem, kas valsts bērnudārzos vēl gaida sava bērna iestāšanās kārtu rindā.

Bērni mums ir uzdāvināti, tas mums ir kas ļoti, ļoti īpašs, tāpēc, ja ar bērnu esam šķirti uz visu dienu, mēs ļoti daudz ko zaudējam no šīs dāvanas. Un zaudē arī bērniņš. Tāpēc ieteikums ir tomēr pavisam mazus bērniņus nevest uz dārziņiem, atstājot viņus tur visas dienas garumā.

Māmiņu Klubs

KLAUDIJAS HĒLAS nodarbības Māmiņu Klubā->>>>

 

Rubrika par bērnu rotaļāšanos - Huggies® Rotaļu zeme"

20170629095820-48787.jpg