Kā cīnīties ar sausu gaisu? Svaigums mūsu mājoklī

Kā cīnīties ar sausu gaisu? Svaigums mūsu mājoklī

07. Feb 2018, 00:05 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Mitrina un attīra

Kā liecina piecpadsmit Eiropas valstu lietotāju pieredze, gaisa attīrītājs un mitrinātājs “Venta-Airwasher”, strādājot 24 stundas diennaktī un 365 dienas gadā, sekmīgi darbojas 15 un pat 20 gadu, turklāt tam ir ļoti zems enerģijas patēriņš.

Sauss un piesārņots gaiss mājoklī provocē daudzas slimības un liek izjust diskomfortu. Šos nepatīkamos faktorus iespējams novērst ar gaisa mitrinātāja un attīrītāja palīdzību. Tas īpaši ieteicams mājokļos, kur mīt ar hroniskām slimībām vai alerģijām sirgstošie, kā arī bērni. Bet lielpilsētās, kur izmešu daudzums āra gaisā pat vairākas reizes pārsniedz noteiktās normas, gaisa mitrinātājs un attīrītājs jau ir pirmās nepieciešamības prece. Normālai cilvēka organisma funkcionēšanai nepieciešamais mitruma līmenis dzīvojamā telpā nedrīkst būt mazāks par četrdesmit procentiem, bet labāk, ja tas sasniedz piecdesmit vai sešdesmit procentu atzīmi.

20131206205233-83600.jpg

Ja trūkst mitruma

Tiklīdz mitruma līmenis mājoklī pazeminās zem minētā sliekšņa (tas parasti notiek rudenī un ziemā, sākoties apkures sezonai), pat praktiski vesels cilvēks sāk izjust miegainību, izklaidību, ādas un gļotādas sausumu, bet daudziem būtiski pasliktinās pašsajūta. Saasinās hroniskās augšējo elpošanas ceļu slimības, astma un alerģiskas reakcijas, novājinātās imunitātes dēļ samazinās vispārējais organisma tonuss, biežāk ir vērojamas depresīvas izjūtas un darbspēju trūkums. 

Uzmanību, bērni!

Ļoti jutīgi uz nepietiekamu gaisa mitrumu telpā reaģē jaundzimušie un bērni. Kaut gan jaundzimušais ir nodrošināts ar pietiekami spēcīgiem aizsargmehānismiem, viņš ir ļoti vārīgs pret apkārtējās vides apstākļiem. Jaundzimušā āda un gļotāda ātri izžūst, tāpēc var rasties “aizliktā” deguna efekts. Ja pieaugušajam tas izraisa vien diskomfortu, tad zīdainim tā ir teju vai katastrofa, jo mazuļi zīžot elpo tikai caur degunu. Pazemināta gaisa mitruma gadījumā pieaug arī uzņēmība pret disbakteriozi un alerģijām.

Par to, ka gaiss, kuru pilsētas mājokļos ieelpo bērni, var būt vēl bīstamāks par neattīrītu ūdeni, aizdomājas retais. Jaunās paaudzes veselībai īpaši kaitīgas ir daudzus gadus dzīvokļa gaisā uzkrājušās baktērijas, vīrusi, dažādu sēnīšu sporas. Ja pieaugušā organisms kaut kā vēl tiek galā ar slimību ierosinātāju uzbrukumiem, tad bērna imunitātei šāda slodze var izrādīties pārāk liela. Tapēc viņi sāk bieži un ilgstoši slimot ar dažādām akūtām augšējo elpošanas ceļu slimībām, kļūst uzņēmīgāki pret vīrusu infekcijām.

No mitruma trūkuma cieš ne vien cilvēki, bet arī mēbeles un iekšējās apdares materiāli: parkets, koka dēļu grīda, skapji, galdi, gultas un durvis. Ja mitruma līmenis telpās ir zemāks par 40 procentiem, koks var izkalst, zaudējot savas tehniskās un estētiskās kvalitātes.

Risinājums

Apkures sezonā 30 m² lielai telpai ir vajadzīgi pieci litri ūdens dienā, lai varētu nodrošināt medicīniski ieteicamos četrdesmit piecus līdz piecdesmit piecus procentus gaisa mitruma. Uz radiatoriem nolikti trauki ar ūdeni to negarantē, tāpat kā gaisa piesārņojumu nevarēs novērst tikai ar telpu vēdināšanu. Atrisināt gaisa tīrības un mitruma problēmu telpās var tikai speciāla ierīce – sadzīves gaisa attīrītājs un mitrinātājs. To izvēloties atbilstoši telpas platībai, gaiss tiks atbrīvots ne tikai no putekļiem, bet arī no dažādiem kaitīgo vielu piejaukumiem, kuras var izdalīt mājas apdares materiāli un interjera priekšmeti, kā arī no infekciju izraisošiem mik­roorganismiem, vīrusiem, alergēniem, smakām un citiem piesārņojumiem.

Optimāla mitruma līmeņa uzturēšana telpās pasargās aizdeguni (infekciju galveno ceļu uz organismu) no izžūšanas – stāvokļa, kas ir vislabvēlīgākais mikrobu un vīrusu iekļūšanai. Novietojot šo ierīci guļamistabā, būs daudz veselīgāks miegs, mitruma trūkuma dēļ necietīs āda un gļotāda, nebūs sausuma sajūtas kaklā, kuras dēļ gribas bieži krekšķināt.

Uzstādīt mājoklī gaisa mitrinātāju ir vienkāršāk par vienkāršu. Ierīci novieto uz grīdas telpā, kurā mitruma rādītājs ir īpaši svarīgs (bērnu istaba, guļamistaba, ziemas dārzs), piepilda ar ūdeni un pieslēdz strāvai. Gaisa mitrinātājs un attīrītājs funkcionē bez trokšņiem, ir ārkārtīgi vienkāršs lietošanai, var darboties augu diennakti, patērējot maz elektroenerģijas.

 

20131206205434-72107.jpg

Darbības princips

“Venta-Airwasher” darbības princips ir vienkāršs – ūdens tiek izmantots kā filtrs gaisa attīrīšanai.  Attīrāmais gaiss tiek iesūkts ierīcē un izlaists caur ūdeni, kas aiztur pat ļoti sīkas piesārņojuma – putekļu, putekšņu, tabakas dūmu – daļiņas. Attīrīts un samitrināts, gaiss atgriežas telpā. Nav ne filtru, no kuriem jāatbrīvojas, kad tie kļūst netīri, ne ultraskaņas apsmidzināšanas vai gaisa pārmitrināšanas.

Higiēnas piedevas novērš kaļķakmens nogulšņu veidošanos, veicina ūdens iztvaikošanas procesu un aizkavē baktēriju un mikroorganismu vairošanos 

20131206205305-73556.jpg

Modeļi 

Gaisa mitrinātājiem un attīrītājiem “Venta-Airwasher” ir trīs izmēri.

  • Mazākajam modelim LW 15 (26×28×31 cm) mitrināšanas jauda ir līdz 20 m², attīrīšanas jauda – līdz 10 m², bet cena – 200EUR.
  • Vidējam modelim LW 25 (30×30×33 cm) mitrināšanas jauda ir līdz 40 m², attīrīšanas jauda – lidz 20 m², bet cena – 300EUR.
  • Lielākajam modelim LW 45 (45×30×33 cm) mitrināšanas jauda ir līdz 75 m², attīrīšanas jauda – līdz 40 m², bet cena – 450EUR 

Visu “Venta-Airwasher” ražoto produkciju var iegādāties veikalos “Cenuklubs”, “Elkor”, “Euronics”, “PTA”, “RD Electronics” un “Stockmann”. 

20131206205500-56222.jpg

www.venta-airwasher.lv

PĒRC GAISA MITRINĀTĀJUS

EURONICS

20180205133420-45622.jpg

CENUKLUBS.LV

20180205133454-56261.jpg

ELKOR

20180205133526-63613.jpg

ziemelbriedis ziemelbriedis 07. Feb 2018, 09:52

man gan gimené, ekonomiskáks gaisa mitrinátájs. Esot lauká logs védina, un uz radiatoriem stáv údens traucini, kas regulári jáuzpilda, jo údens izgaro...