Ilgāka krūts piena saglabāšana ēdienkartē

Ilgāka krūts piena saglabāšana ēdienkartē

03. Jul 2020, 00:00 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Jaunajām māmiņām bieži nākas dzirdēt labi zināmo izteicienu „krūts piens ir vislabākais”. Un gluži pamatoti, jo māte daba jums ir devusi barojošu un vērtīgu barības avotu, ko varat sniegt savam bērnam - krūts pienu.

Krūts piens satur visas svarīgākās barības vielas un vitamīnus, kas bērnam būs nepieciešami viņa dzīves pirmajos sešos mēnešos. Tādēļ veselības speciālisti to novērtē ar visaugstāk.

Turklāt krūts pienā ir daudz sastāvdaļu, kas var palīdzēt bērnam uzturēt veselību, piemēram, slimības apkarojošās antivielas, kas, kā pierādīts, aizsargā bērnu no saaukstēšanās un infekcijām un stiprina imūnsistēmu.

Turklāt ir pierādīts, ka krūts pienam piemīt labvēlīga ilgtermiņa iedarbība, kas turpināsies arī tad, kad bērns būs pieaudzis. Tostarp tas samazina iespēju, ka varētu attīstīties 2. tipa diabēts un novērš ar ķermeņa svaru saistītas problēmas, piemēram, aptaukošanos.

Tomēr tas ir tikai sākums. Barošana ar krūti ir ļoti labvēlīga arī māmiņām.

Pētījumi ir pierādījuši, ka tā var pazemināt risku saslimt ar krūts un olnīcu vēzi, osteoporozi, sirds un asinsvadu slimībām un aptaukošanos. Un, jo ilgāk jūs barojat ar krūti, jo ilgāku aizsardzību tā piedāvā.

Protams, var būt reizes, kad jūs nevarēsiet barot bērnu ar krūti. Tādā gadījumā jūs vienmēr varat atslaukt krūts pienu un paēdināt bērnu no pudelītes.

Piena atslaukšana nodrošina, ka bērns saņems visas krūts piena priekšrocības, un sniedz lielāku brīvību un elastīgākas plānošanas iespējas. Daudzas māmiņas uzskata, ka piena atslaukšana atvieglo viņu atgriešanos darbā vai ļauj izmantot brīvo laiku. Tāpat tas nozīmē, ka jūsu partneris var parūpēties par dažām ēdienreizēm – it īpaši, ja tās ir nakts vidū, un jūs varat atļauties veltīt laiku miegam.

Piena atslaukšana ir ļoti vienkārša; jums vajadzīgs tikai piena sūknis un nedaudz prakses. Jūs pati varat izlemt, vai izvēlēties rokas vai elektrisko piena sūkni, tomēr, ja domājat bieži atslaukt pienu, varētu būt vērts izvēlēties elektrisko sūkni.

Jo mierīgāka būsiet, jo brīvāk plūdīs krūts piens.

Tā kā vienā reizē piena atslaukšana var ilgt līdz pat 30 minūtēm, ieteicams izvēlēties piena sūkni, kas ļauj sēdēt taisni, justies ērti, un nodrošina iespēju atslaukt vairāk krūts piena.

Ja plānojat pāriet no barošanas ar krūti uz ēdināšanu no pudelītes, vislabāk izvēlēties pudelītes, kurām ir dabīgas krūtsgala formas knupīši. Tie bērnam atvieglos knupīša satveršanu.

Visbeidzot, krūts piens nodrošina bērnam vislabāko dzīves iesākumu, un barošanas ar krūti un ēdināšanas no pudelītes apvienošana ir ideāls priekšnoteikums ilgākai sekmīgai bērna barošanai ar krūti.

20180801203653-24198.jpg

Philips Avent Comfort Single elektriskajiem krūts piena sūkņiem un Philips Avent Comfort manuālajiem krūts piena sūkņiem ir unikāls dizains, tādēļ piens plūst no krūts tieši pudelītē pat tad, ja sēžat taisni.

Tajā iekļauts arī mīksts masāžas spilventiņš, kas atdarina bērna zīšanu, stimulējot piena plūsmu.

20180801203706-97552.jpg

Klīniskajos pētījumos pierādīts, ka Philips Avent Natural pudelītes un knupīši samazina kolikas un diskomfortu* un padara ēdināšanu no pudelītes dabiskāku gan jums, gan bērnam. Platais krūtsgala veida knupītis veicina dabisku satveršanu, kas ir līdzīga krūts satveršanai, atvieglojot bērna pielāgošanos barošanai ar krūti un ēdināšanai no pudelītes.

Philips Avent piedāvā arī vairākus krūšu kopšanas piederumus, kas palīdzēs paildzināt barošanas ar krūts periodu un uzlabos komfortu. Plašāku informāciju skatiet philips.lv

*Pamatojoties uz 2015. gada decembra GemSeek tiešsaistes apmierinātības aptauju, kurā piedalījās vairāk nekā 9000 sieviešu, kuras lieto bērnu kopšanas zīmolus un produktus.