Deguna aspirators - palīgs mazuļa iesnu gadījumā

20. Sep 2022, 00:00 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Mirklī, kad bērniņu piemeklē saaukstēšanās, iesnas, vecākus pārņem satraukums. Jo sevišķi tad, ja mazulis ir vēl pavisam mazs. Kā rīkoties, ja bērniņu piemeklējušas iesnas, vaicājām ģimenes ārstam Ignātijam Kulišovam.

Situācijās, kad bērna deguns ir aizlikts tik ļoti, ka viņš nevar paelpot, tāpēc atsakās no krūts, viņš neēd vai arī paaugstinās temperatūra, tas ir pirmais signāls tam, ka jāvēršas pēc palīdzības pie ārsta. Tikmēr gadījumos, kad bērns iesnu gadījumā turpina būt mierīgs, aizliktais deguns vien periodiski traucē elpot, bērna pašsajūtu atvieglot ir vienkāršāk.

Ģimenes ārsts norāda, ka šādos, kad bērnam degunā sakrājušās gļotas, var ņemt talkā aptiekā iegādājamo sālsūdeni. “Atcerieties, ka bērniem vecumā līdz 3 vai 4 gadiem nevajadzētu lietot sprejus, kas ir zem spiediena, jo tādējādi gļotas iespējams sadzīt deguna dobumā vēl dziļāk,” atgādina ģimenes ārsts Ignātijs Kulišovs. Mazākiem bērniem sālsūdeni degunā iepilina, tādējādi palīdzot atmiekšķēt un izvadīt gļotas. Gadījumos, kad ar sālsūdeni vēl nav līdzēts, var izmantot palīgierīces – aspiratorus.

Aptiekās nopērkami gan elektriskie gan mehāniskie aspiratori. Jebkurā gadījumā jāizvēlas aspirators, kas izgatavots no kvalitatīviem materiāliem, savukārt elektriskajiem aspiratoriem ir arī vairākas priekšrocības:

  • tiem ir regulējama jauda, tāpēc vecākiem nav jāsatraucas, ka tā varētu būt pārāk stipra vai vāja;
  • tiem ir krājkamera, kas nozīmē, ka gļotas nav jāizsūc ar muti, tātad, nepastāv iespēja pieaugušajam inficēties, kā tas varētu būt gadījumos, kad nepareizi tiek izmantots mehāniskais aspirators;
  • tiem ir vairāku izmēru mīksti uzgaļi, kurus viegli pielāgot jebkuram degutiņam.

Deguna aspirators Maria Clean Nose  

  1. Aspirators darbojas automātiski, un tam ir maināmas baterijas (vislabāko efektivitāti sasniedz, lietojot ražotāja Varta 2A izmēra baterijas).
  2. Aspiratoru uzgaļi ir izstrādāti no sertificēta materiāla – silikona, kas ir īpaši maigs bērna ādai, līdz ar to nav riska, ka tas varētu izraisīt alerģiskas reakcijas.
  3. Komplektā ietilpst divu dažādu izmēru silikona uzgaļi, turklāt Maria Clean Nose ir piemērots ne tikai zīdaiņiem, bet arī vecākiem bērniem un pat pieaugušajiem.
  4. Maria Clean Nose deguna aspirators ir kluss. Pirms lietošanas to droši var iedot bērnam izpētīt, ļaut paskatīties, kā tas darbojas, un pierast pie tā. Vecāki, kas izmantojuši šo deguna aspiratoru, stāsta, ka mazuļi to uzver ļoti pozitīvi un nebaidās attīrīt degunu ar aspiratora palīdzību.

Maria Isotonic Water

Maria izotoniskais ūdens ir izotonisks šķīdums, kura pamatā ir jūras ūdens, kas bagāts ar minerālsāļiem un oligoelementiem, un tas ir paredzēts jaundzimušo un bērnu deguna dobumu ikdienas higiēnai. Pareiza deguna higiēna veicina gļotādu un piemaisījumu izvadīšanu, veicinot pareizu elpošanu.

Ūdens tiek savākts no aizsargājamās Bergeggi salas jūras teritorijas Riviera delle Palme (Ligūrija - Itālija) tuvumā.