Bērnu slimnīcas jauno pakalpojumu "Atelpas brīdis" izmantojusi jau 31 ģimene

Bērnu slimnīcas jauno pakalpojumu "Atelpas brīdis" izmantojusi jau 31 ģimene

01. Sep 2013, 17:58 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas (BKUS) jauno sociālās aprūpes un rehabilitācijas pakalpojumu "Atelpas brīdis" izmantojusi jau 31 ģimene, aģentūrai LETA pastāstīja slimnīcas pārstāve Romēna Namniece.

Pakalpojuma mērķis ir nodrošināt bērniem ar vidējiem vai smagiem garīga rakstura traucējumiem vecumā no četriem līdz 18 gadiem īslaicīgu diennakts sociālo aprūpi un sociālo rehabilitāciju, kā arī atslogot piederīgos no aprūpes un uzraudzības pienākumu veikšanas.

Astoņu mēnešu laikā pakalpojums sniegts 31 bērnam, katrs no viņiem slimnīcā pavadījis vidēji 45 dienas. Septembrī pakalpojumam pieteikušās vēl astoņas ģimenes.

Kā stāsta BKUS Sociālo pakalpojumu dienesta vadītāja Anna Meņkova, pieprasījums pēc pakalpojuma strauji pieauga, iestājoties siltam laikam un skolas brīvlaikam. Līdz augusta beigām šo pakalpojumu saņēmuši četri pirmsskolas vecuma, seši sākumskolas, 19 pamatskolas vecuma bērni un divi 17 gadus veci jaunieši. "Katrs no bērniem bija ar savu individuālo vajadzību un prasmju kopumu, tādēļ saskaņā ar ārsta nozīmējumiem pakalpojuma saņemšanas laikā bērniem tika nodrošināta sociāla un ikdienas aprūpe, sociāli pedagoģiskās nodarbības, saturīga brīvā laika pavadīšana un rehabilitācijas pakalpojumi," skaidro Meņkova.

Līdz šim pakalpojumu pārsvarā izmantojuši Rīgas iedzīvotāji un pašvaldības, kas atrodas galvaspilsētas tuvumā. Darba dienās tas bijis īpaši pieprasīts.

Kā ziņots, pakalpojumu "Atelpas brīdis" var saņemt visu diennakti, ieskaitot svētku dienas un brīvdienas BKUS Gaiļezera novietnē Rīga, Juglas iela 20. Slimnīcā pakalpojumu piedāvā saņemt kā izvēles maksas pakalpojumu. Tā cena par vienu diennakti ir 17,73 lati. Vienlaikus ģimenes var gūtu arī finansiālu atbalstu, par kuru jāinteresējas deklarētās dzīvesvietas pašvaldībā.

Uzsākot dalību pasākumā, katram bērnam tiek izstrādāta individuāla sociālās rehabilitācijas programma, kas ietver sevī arī speciālistu konsultācijas, piemēram, vizītes pie fizioterapeita, logopēda un psihologa.

Ikdienā "Atelpas brīdi" nodrošina BKUS Sociālā dienesta speciālisti - sociālais aprūpētājs, māsu palīgs, speciālais un sociālais pedagogs. Šie speciālisti attīsta bērniem gan pašapkalpošanās iemaņas, gan sociālās prasmes, kā arī organizē brīvā laika pavadīšanu. Jaunas iemaņas un prasmes bērni apgūst rotaļājoties, zīmējot, veidojot, dziedot un dejojot. Nereti nodarbības notiek arī kopā visiem ģimenes loceklim, tādejādi uzlabojot un stiprinot komunikāciju ģimenē.

Kristīne Miļūna 
LETA