Bērnu slimnīca piedāvā Scintigrāfijas izmeklējumus arī pieaugušajiem

Bērnu slimnīca piedāvā Scintigrāfijas izmeklējumus arī pieaugušajiem

18. Feb 2013, 10:30 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

No šī gada februāra Bērnu klīniskā universitātes slimnīca, turpinot paplašināt pakalpojumu klāstu, Vienības gatvē 45 piedāvā veikt ambulatorus scintigrāfijas izmeklējumus arī pieaugušajiem, kas līdz šim tika veikti tikai bērniem. Scintigrāfijas izmeklējums ir vienīgā metode, ar kuras palīdzību tiek novērtēta orgāna vai orgānu sistēmas funkcija.

Šī metode ir viena no diagnostiskās radioloģijas izmeklēšanas metodēm, kas nav bīstamāka kā, piemēram, rentgenuzņēmuma veikšana vai datortomogrāfija, tā ļauj izvērtēt attiecīgo orgānu funkciju un tās rādītājus. Diagnostiskā procedūra tiek veikta ar radioaktīvu vielu klātbūtni, kombinējot tās ar olbaltumvielām (radiofarmpreparātiem), kas nodrošina radioaktīvās vielas nonākšanu vēlamajā orgānā vai orgānu sistēmā caur asinsriti. Izmeklējumam nepieciešamās radioaktivitātes deva tiek aprēķināta ļoti precīzi, katram pacientam individuāli, līdz ar to nepieļaujot nepamatota apstarojuma saņemšanu.

Bērnu slimnīca pašreiz veic scintigrāfijas izmeklējumus kā pieaugušajiem, tā bērniem jebkurā vecumā. Pacientiem līdz 18 gadu vecumam šo pakalpojumu apmaksā valsts, bet cilvēkiem pēc 18 gadu vecuma jāveic pacientu iemaksa 3,00 latu apjomā.

Scintigrāfiskie izmeklējumi slimnīcā tiek veikti pēc iepriekšēja pieraksta ar ģimenes ārsta nosūtījumu. Lai pierakstītos, nepieciešams vērsties daudzfunkcionālā korpusa reģistratūrā vai zvanīt pa tālruni 67064939 darba dienās no plkst. 09.00 līdz 17.00.