Kad bēbītis sasniedzis 3 līdz 5 mēnešu vecumu, vērojam un sagaidām, kad mazulītis sāks velties uz sāna un sāks arī atrast savas rociņas. Iepazīstinot Bēbīšu kluba māmiņu Santu ar hendlinga pamatprincipiem, kas jāievēro no brīža, kad bērns sasniedzis 3 mēnešu vecumu, Māmiņu Kluba fizioterapeite Jana Parfjonova mudina vecākus nesteigties.
Vecākiem un cilvēkiem, kuri ikdienā pavada laiku ar bērnu, ir svarīgi nesteigties un neveikt kustības un pozīcijas, kurām bērns vēl nav gatavs, jo katram bērniņam ir savs attīstības temps.
Bēbīšu kluba galvenais varonis Kristians jau ir atradis savu viduslīniju un cenšas apvelties uz sāna. Fizioterapeite Jana Parfjonova novēro, ka bēbītis atradis arī savas pēdiņas, tāpēc rekomendē mazā puisēna māmiņai basajām pēdiņām kā balstu izmantot sarullētu dvielīti, tādējādi ļaujot mazulim labāk sajust savas pēdas, kurās ir ļoti daudz receptoru, kas sūta svarīgu informāciju uz smadzenēm.
Aprūpes laikā sarunājies ar mazuli
Gluži tāpat kā iepriekš, arī brīdī, kad bēbītis jau sasniedzis 3 mēnešu vecumu, ir svarīgi aprūpes laikā ar viņu sarunāties un brīdināt par katru darbību, kuru pieaugušais iecerēji veikt. Tāpat arī ģērbšanās laikā saglabājas princips “stumt un vilkt”. “Ja vecāki redz, ka bērns ir ļoti aktīvs, bet kaut kādā veidā ierobežo savas kustības, un tās nedod rezultātu, var nedaudz piepalīdzēt, pieturot bērniņu pie locītavām, kas atrodas tuvāk viņa viduslīnijai,” dod padomu fizioterapeite, uzsverot, ka apģērbs ir jāsagatavo bērnam nevis bērns apģērbam.
Aprūpes laikā visas kustības svarīgi veikt caur velšanos, uzmanīgi veļot mazuli no viena sāna uz otru.
Bērns vēl nav gatavs vertikālai pozīcijai
Brīdī, kad bērns jau izrāda interesi par sāna pozīciju, darbojies viņam līdzi, ņemot vērā bēbīša atbalsta punktus – galvu, lāpstiņas un iegurni. Vienlaikus atceries, ka bērnu jātur diagonāli ieslīpi, jo mazulītis vēl nav gatavs vertikālai pozīcijai.
Ikdienā svarīgi ievērot hendlinga principus, jo tie ir būtiski bērna attīstībai un veselībai ilgtermiņā.