8.jūnijā Lielā Ratu pastaiga arī Valkā!

8.jūnijā Lielā Ratu pastaiga arī Valkā!

06. Jun 2013, 06:43 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

No 6.līdz 11.jūnijam, ar dvīņu pilsētu festivālu „Skanošā Livonija”, Valka un Valga kopīgi svinēs pilsētas svētkus. Kā jau katru gadu, arī šogad svētki būs dažādām norisēm bagāti. Notiks jau tradicionāli pasākumi – gadatirgus, dažādas sacensības, atrakcijas un radošās darbnīcas, amatiermākslas kolektīvu koncerti, Pedeles laivu rallijs, Lielā Ratu Pastaiga. Savukārt grafiti meistarklases, Lielā Roka nakts, lidojums ar gaisa balonu, velotriāla šovs „Greenttials Bike Tour” – tie ir pasākumi, kas svētku ietvaros notiks pirmo reizi.

Sestdien, 8.jūnijā plkst.11.00 Valkā, Rīgas – Raiņa ielas skvērā valcēniešus un pilsētas viesus sveiks Strenču pūtēju orķestris, savukārt pie Valkas pilsētas kultūras nama sāks darboties piepūšamās atrakcijas un radošās darbnīcas. Tie, kas vēlēsies, varēs vizināties zirga mugurā. Būs nopērkama cukurvate un popkorns.

Plkst.12:00 tiks dots starts Otrajai Lielajai Ratu pastaigai. Tajā piedalīties aicināti arī jaunie vecāki no Valgas. Gaidīti arī leļļu ratiņi ar mazām pavadonēm. Lielo Ratu pastaigu ar svētku uzrunām atklās Valkas novada domes priekšsēdētājs Kārlis Albergs un Valgas pilsētas mērs Kalevs Härks. Rati tiks vērtēti dažādās nominācijās – radošākie, košākie utt. Pastaiga notiks pa Rīgas un Raiņa ielu.

Plkst.13:00 pie kultūras nama sāksies koncerts, kurā piedalīsies bērni no Valkas pirmsskolas izglītības iestādēm „Pasaciņa”, „Pumpuriņš” un „Gaismiņa”, kultūras nama bērnu deju kolektīvs „Saulstariņi”, studija „Joy” no Valgas, Bērnu un jauniešu centra „Mice” vokālais ansamblis „Brīnumiņš”, kā arī cirka pulciņš.

Lai pasākums būtu vēl košāks un krāsaināks nāc arī Tu!

Pirms 727 gadiem apdzīvota vieta Walck pirmo reizi minēta rakstos, bet pirms 429 gadiem Polijas karalis Stefans Batorijs piešķīra Walk pilsētas tiesības. Abas dvīņu pilsētas dzimšanas dienu kopā svin jau devīto gadu, bet plašāku skanējumu svētki ieguvuši pēc robežbarjeru noņemšanas 2007.gada decembrī.

Uz tikšanos Valkā un Valgā – vienā pilsētā divās valstīs!