5 ieteikumi, kas palīdzēs mazulim vasaras karstajā laikā justies labāk

5 ieteikumi, kas palīdzēs mazulim vasaras karstajā laikā justies labāk

30. May 2021, 23:57 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Pārkaršana un karstuma dūriens ir viens no lielākajiem riskiem, ar kuriem mazuļi saskaras vasarā. Lai no tā izvairītos, apkopojām 5 ieteikumus, kā palīdzēt mazulim vieglāk pārdzīvot karstumu.

Mazuļu termoregulācija būtiski atšķiras no pieaugušo cilvēku termoregulācijas, tāpēc vasaras karstais laiks mazajam var kļūt mokošs.

Pareizs apģērbs

Ja gaisa temperatūra ir augstāka par 250C, pietiks, ja mazulītis būs saģērbts plānā kokvilnas krekliņā un autiņbiksītēs. Ja gaisa temperatūra ir nedaudz zemāka, t.i., no 200C līdz 230C, bērniņam ģērb ne tikai kokvilnas T-krekliņu, bet arī kokvilnas šortiņus un plānas zeķītes. Apģērbam vasarā izvēlies gaišus toņus.

Iedomājies sevi kā mazuli

Mums, vecākiem, vienmēr šķiet, ka bērniņam ir pārāk auksti, tāpēc cenšamies saģērbt mazuli pēc iespējas siltāk, taču, pirms tā dari, iedomājies sevi mazuļa vietā! Ja tev ir karsti, tu taču nemēģini uzvilkt vēl vienu apģērba kārtu vai apsegties ar segu, turklāt, tu izvēlies apģērbu, kurā jūties ērti. Šī iemesla dēļ, pirms ģērb mazuli, padomā, vai tev vienā vai otrā apģērbā būtu ērti un nebūtu par karstu/ aukstu.

Temperatūra mājās

Lai atdzesētu telpu, kurā atrodas mazulis, tev nebūt nav jāizmanto gaisa kondicionētājs. Tā vietā uz brīdi telpā uztaisi caurvēju, jo tas palīdzēs atsvaidzināt gaisu, atdzesēt grīdas un sienas. Starp citu, vēl viena metode, kas palīdz atvēsināt mājokli, ir grīdu mazgāšana ar aukstu ūdeni. Tas ne tikai pazemina temperatūru telpā, bet arī lieliski mitrina gaisu.

Gultas veļa – tikai no dabīgiem materiāliem

Parūpējies, lai mazulim gultiņā būtu dabīgu šķiedru palags un segas pārvalks. Tas pats nosacījums jāievēro arī tad, ja ratos kulbiņā mēdz ieklāt paladziņu. Ja izmantosi audumus ar sintētiskām šķiedrām, tas izraisīs siltumnīcas efektu un mazulim būs karsti.

Neļauj mazulim raudāt

Kad mazulis ir satraucies un raud, viņa temperatūra paaugstinās. Tāpēc mēģini nomierināt mazuli, parunājies ar viņu, dziedi dziesmiņas, pamasē puncīti un izmanto citus knifiņus, kas tavam bērniņam palīdz nomierināties, nepieļaujot, ka mazulis raud.