„Zīmējumu teātris” aicina uz 10 gadu jubilejas izrādēm Rīgā

„Zīmējumu teātris” aicina uz 10 gadu jubilejas izrādēm Rīgā

25. Sep 2018, 00:00 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Zīmējumu teātris šogad svin 10 gadu pastāvēšanas jubileju un aicina uz četrām izrādēm Rīgā – jau šodien, 25. septembrī VEF Kultūras pilī būs skatāma izrāde „Mīlība”, 3. novembrī Iļģuciema kultūras centrā visi aicināti piedalīties „Muzikālajā darbnīcā”, 30. novembrī Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas Saulaino dienu bibliotēkā būs skatāma „Dāsnumātika”, savukārt 17. decembrī VEF Kultūras pilī lielus un mazus priecēs „7 pasakas par Ņukucīti”. 

Izrāde „,Mīlība”, kuras pamatā ir Aivara Neibarta dzejolis, ir bez vārdiem, iztēle balstās zīmējumos, kustībās un mūzikā. Uz skatuves ir horeogrāfe Agate Bankava un divi mūziķi ar simfoniskā orķestra lielākajiem stīgu instrumentiem – kontrabasiem. Izrādes komponists – Kristaps Pētersons, scenogrāfe – Hiroko Ošima (Japāna) „Muzikālās darbnīcas” varoņi un notikumi rodas izrādes laikā, un skatītājiem ir brīnumaina iespēja baudīt, kā uz skatuves top paša radīta izrāde. Notikumi un raksturi tiek zīmēti ar krāsām uz skatuves sienas, un izrādes beigās skatītājiem tiek piedāvāts pabeigt uz skatuves tapušo zīmējumu. Radītos tēlus bagātina mūziķa improvizācijas. Izrādē „Dāsnumātika” stāsts “Ziemassvētku dziesma”, ko sarakstījis Č. Dikenss, pārcelts un norisinās skolas klasē. Skolotāja iepazīstina ar mācību priekšmetu Dāsnumātiku, kurā jāapgūst spēja palīdzēt cilvēkiem kļūt devīgiem un līdzjūtīgiem. Izrādi raksturo vizuāli spilgta, viegli uztverama valoda, kas ir vienlīdz saprotama un saistoša gan bērniem un jauniešiem, gan pieaugušajiem, notikumā ļaujot iesaistīties visai ģimenei. Izrādes „7 pasakas par Ņukucīti” laikā dzejnieka Aivara Neibarta radītais Ņukucītis izdzīvo septiņus stāstus, kas savijas papīra loksnēs un pārtop papīra kalnos, kuros iemājo gleznotāja Anda Lāce, dejotāja Agnese Bordjukova un pasaku teicējs Varis Klausītājs.

Zīmējumu teātris ir profesionāls kamerteātris, kuru 2008. gadā dibināja režisors un aktieris Varis Klausītājs. Zīmējumu teātris rada unikālu teātra formu, apvienojot zīmēšanu, mūziku, deju un aktierspēli. Teātris ieguvis „Spēlmaņu nakts 2012” balvu nominācijā „Gada izrāde bērniem vai jauniešiem” un vairākas godalgas starptautiskajā teātra festivālā „aactWorldFest 2014” Floridā (ASV) un citus apbalvojumus. Zīmējumu teātris ir Starptautiskās Bērnu un Jauniešu Teātra Asociācijas (ASSITEJ) biedrs.

Zīmējumu teātra iestudējumos liela nozīme tiek piešķirta improvizācijai, performancei un skatītāju interaktīvai iesaistīšanai izrādes tapšanā un norisē. Izrādes sintezē dažādus mākslu veidus, līdzās aktieriem darbojas arī laikmetīgās dejas dejotāji, mūziķi, gleznotāji, multimediju mākslinieki, un līdzdarbojas arī izrādes skatītāji. Zīmējumu teātri raksturo vizuāli spilgta, viegli uztverama valoda, kas ir vienlīdz saprotama un saistoša gan bērniem un jauniešiem, gan arī pieaugušajiem, paredzot plašu mērķauditoriju. Izrādes organizē biedrība „Uzzīmē teātri” un atbalsta Rīgas dome.

Biļetes uz izrādēm nopērkamas Biļešu Paradīzes tirdzniecības vietās un internetā, kā arī pirms izrādes norises vietās. Tirdzniecībā pieejams biļešu komplekts ģimenēm (4 biļetes par 3 biļešu cenu), bērniem līdz divu gadu vecumam, kas neaizņem atsevišķu sēdvietu, biļete nav jāiegādājas.