Tuvojas skola: vai Tavs bērns zina, kā uzvesties uz ielas?

Tuvojas skola: vai Tavs bērns zina, kā uzvesties uz ielas?

28. Aug 2014, 00:03 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Piedaloties ceļu satiksmē, bērni visvairāk mulst, kad jāatpazīst ceļazīmes, – tā liecina novērojumi ERGO Bērnu drošības skoliņā, kas visu vasaru darbojās dažādos Rīga 2014 pasākumos, kā arī pilsētu svētkos Latvijas reģionos. “Mazāki bērni vispār neatpazīst norādījuma, aizlieguma un brīdinājuma zīmes, lielākiem izpratne par to, ko ceļazīmes nozīmē, ir tikai aptuvena,” stāsta Ingrīda Ķirse, ERGO valdes locekle Baltijā. Arī bērnu uzdotie jautājumi visbiežāk bijuši par to, ko nozīmē konkrētas ceļazīmes.

“Sniedzot ieskatu pamatzināšanās par ceļazīmēm, ERGO Bērnu drošības skoliņas speciālisti novērojuši, ka visbiežāk neizpratni bērnos raisa zīme “Gājējiem iet aizliegts”, jo valda uzskats, ka cilvēks taču var iet visur, kur tas fiziski iespējams,” norāda Ingrīda Ķirse, ERGO valdes locekle Baltijā.

Tajā pašā laikā bērniem, kas piedalījušies ERGO Bērnu drošības skoliņā, pašiem lielākoties jau bijušas labas zināšanas par to, kā jāuzvedas pie gājēju pārejas, respektīvi, ka vispirms ir jāpaskatās pa kreisi un pa labi, pirms šķērsot ielu. Mazie gājēji vecumā līdz 12 gadiem diezgan labi pārzina arī luksofora gaismu nozīmi, kā arī lieliski atpazīst norādes, kas apzīmē autobusa pieturu un gājēju pāreju.

“Ir svarīgi, ka mūsu bērni visdažādākajās situācijās, īpaši uz ceļa, pilsētas ielās un publiskos pasākumos labi orientējas noteikumos un pārzina nozīmīgākos drošības principus. Tāpēc aicinām gan vecākus, gan audzinātājus bērnudārzos un skolās veltīt šiem jautājumiem laiku ģimeniskās sarunās ar bērniem vai audzināšanas stundās. ERGO pieredze Bērnu drošības skoliņā liecina, ka izrunāt dažādas reālas situācijas ar bērniem ir labākais, kā veidot izpratni par būtiskiem ceļu satiksmes noteikumiem, kas jāzina, pārvietojoties pa ielu vai atrodoties uz ceļa,” uzsver Ingrīda Ķirse.

ERGO kā Rīga 2014 oficiālais apdrošinātājs izveidoja Bērnu drošības skoliņu visjaunākajiem Eiropas kultūras galvaspilsētas pasākumu apmeklētājiem vecumā līdz 12 gadiem, lai viņi varētu apgūt ceļu satiksmes drošības pamatus un svarīgākos drošības principus, ko atcerēties, atrodoties uz ielas vai citās publiskās vietās.

Bērnu drošības skoliņa bija īpaši veidota aktivitāte, kurā uz pilsētas ielu kartes tika izspēlētas dažādas situācijas, un bērni apguva, kā izturēties dažādos apstākļos, nodrošinot savu un apkārtējo drošību. Par pareizi apgūtiem un izpildītiem uzdevumiem ERGO drošības skoliņā 855 bērni saņēma “Droša gājēja” apliecību. 

Vai Tavs bērns zina, kā uzvesties uz ielas?

Kā palīdzēji viņam apgūt ceļu satiksmes noteikumus?