Skolēni sāk saņemt bezmaksas veselīgos našķus

Skolēni sāk saņemt bezmaksas veselīgos našķus

03. Nov 2014, 12:04 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Sākot no šodienas līdz 2015.gada 27.februārim, skolēni visā Latvijā trīs reizes nedēļā saņems bezmaksas augļus un dārzeņus.

Šogad skolēni saņems 100 gramu porcijas, kurās būs āboli, bumbieri, lielogu dzērvenes, kāposti, kolrābji, burkāni, kāļi vai minēto produktu asorti porcijas. Iepriekšējo gadu pieredze liecinot, ka līderi izdalīto produktu skaita ziņā ir āboli un burkāni, vēsta ziņu aģentūra LETA.

Eiropas Savienības līdzfinansētā programma skolu apgādei ar augļiem un dārzeņiem Latvijas skolās sāka darbu 2010.-2011.mācību gadā. Tolaik programmā piedalījās 63% izglītības iestāžu no kopējā valsts izglītības iestāžu skaita, savukārt pagājušajā mācību gadā skolu skaits sasniedza 91%.

E-klase jau rakstīja, ka skolēniem piedāvātajiem augļiem un dārzeņiem jābūt audzētiem saskaņā ar normatīvajiem aktiem par lauksaimniecības produktu integrētās audzēšanas, uzglabāšanas un marķēšanas prasībām un kontroles kārtību, kā arī jābūt transportētiem no to ražošanas un iesaiņošanas vietas līdz skolai ne tālāk par 300 kilometriem.

Programmas mērķis ir veicināt augļu un dārzeņu patēriņu skolēnu vidū, veicinot veselīgas ēšanas paradumus un nākotnē samazinot veselības aprūpes izmaksas, ko izraisa aptaukošanās, sirds un asinsvadu slimības. Programmas budžetu veido ES līdzfinansējums 75% un valsts budžeta līdzekļi 25% apmērā.

Plašāka informācija par augļu un dārzeņu audzētāju kompensāciju likmēm meklējama Lauku atbalsta dienesta (LAD) mājaslapā.