Skolas sākumam jauna istaba – mācībām un atpūtai

Skolas sākumam jauna istaba – mācībām un atpūtai

07. Sep 2015, 00:00 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Skolnieka darbavietas vai istabas gaiša, mūsdienīga un ergonomiska vide ir būtiska, lai jaunajam cilvēkam būtu vēlme šajā telpā uzturēties, pildīt skolā uzdoto, lasīt grāmatas, kā arī veltīt laiku savām spēlēm, hobijiem un atpūtai. Jau esošo interjeru bieži vien vecāki izvēlas nedaudz pamainīt, kā arī veic istabas remontu.

20130819135839-64504.jpg

“Ir interesanti sadarboties ar ģimenēm, veidot interjera dizaina projekta izstrādes tieši skolnieku darbavietām vai istabām. Bieži vien gala vārds pieder mazajiem klientiem, kuri izvēlas istabas toni, vai paši tapešu, fototapešu, sienu uzlīmju paraugos atrod sev piemērotākos multiplikāciju filmu tēlus, dabas skatus u.c. nepieciešamos materiālus. Vecāki aizvien biežā jautā arī, kā izvietot lampas, mēbeles, jo ergonomika kļūst aizvien pašsaprotamāka. Tiek piesaistīti bieži vien mūsu uzstādīšanas pakalpojumu meistari, jo vecākiem ap skolas sākšanās laiku tāpat ir daudz rūpju. Veidojot interjeru savam skolniekam, centieties panākt gaišu un mierīgu vidi ar funkcionālu mēbeļu izvietojumu, ērtām un ergonomiskam mēbelēm. Jūsu bērnam jaunā mācību gadā būs diezgan daudz jaunu emociju, piedzīvojumi, tāpēc viņa dzīvojamā istaba jāveido atmosfēra, kurā viņš varēs atpūsties un sagatavoties jaunai mācību dienai,” iesaka K-rauta interjera dizaina konsultante Elīna Čaplinska. 

Veidojot interjeru skolniekam, primārais, kam jāpievērš uzmanību ir ergonomika, lai būtu ergonomiskas mēbeles, apgaismojums un pārējā vide. “Es iesaku zonāli sadalīt istabu - darba zona, guļamā zona, spēļu vai atpūtas zona. Bet to nevajadzētu darīt, ja istabas platība ir mazāk par aptuveni 11m2, lai nepārslogotu mazu telpu ar vairākām krāsām, apdares materiāliem vai dekoratīviem paņēmieniem,” norāda K-rauta interjera dizaina konsultante Elīna Čaplinska. Veikalu tīkla K- rauta interjera dizaina konsultanti strādā trīs veikalos Rīgā, bet vajadzības gadījumā var sniegt konsultācijas arī klientiem reģionos.  

 20130819135920-37596.jpg

Apdares materiāli jāizvēlas pēc iespējas dabīgāki, kuri neizraisa alerģiju bērniem. Piemēram, K- rauta  pieejamas Wicanders korķa grīdas segums. Korķa grīda ideāli der skolnieka istabai, jo šis materiāls ir silts, kluss, antistatisks, mīksts. Bet tajā paša laikā korķa grīdas augšējais slānis ir nodilumizturīgs, tam nav bīstami skrāpējumi vai liela slodze. Korķa grīdas segums ir pieejams vairākos toņos, vienā telpā to var sakombinēt divās krāsas, veidojot interesantu zīmējumu vai vizuāli atdalot dažādas zonas. Korķa grīdas segumu var izmantot arī kā sienu apdares dekoratīvu elementu. Tad tas kalpos arī kā papildus skaņas izolācijas materiāls.

“Sienu apdarē es iesaku izvairīties no optiska zīmējuma, ja apdarei izmantojat tapetes vai fototapetes. Optiskais zīmējums ar lielu kontrastu pārāk noslogo skolnieka acis,  kas var nelabvēlīgi ietekmēt redzi. Bērniem un pusaudžiem patīk tapetes un fototapetes ar filmu vai multfilmu varoņiem. Mācību zonai labāk izvēlēties mierīgus, gaišus toņus -  zaļu, baltu, smilškrāsu, gaiši zilu, lai apkārtējās vides raibums neatrauj no mācības procesa. Savukārt spēļu zonā var izmantot košus, kontrastainus toņus ar aktīvu zīmējumu vai rakstu. Tāpat interjerā kļūst aizvien populārāka dzīvnieku pasaule, un reizē tā ienāk arī skolēna istabā. Siltus krāsu toņus kombinēt ar siltiem, bet vēsus ar vēsiem! Fanky stila tapetes ļoti labi iederas daudzu bērnu un pusaudžu istabās, taču ne visi jaunieši grib kaut ko spilgtu, bieži vien, ja mājās kopējais interjers ir klasisks, mierīgos toņos, tad arī skolas bērna istabā valda līdzīga noskaņa. Viņa istabā droši var kombinēt tapetes ar dažādiem rakstiem no vienas kolekcijas. Skolnieka istabai labi derēs tapetes no P+S international jaunās kolekcijas "Young Spirit". Tapetes no kolekcijas “Eco Revival” ar puķainu rakstu var izvēlēties meitenes istabā. Izvēloties vienkrāsainas tapetes, sienas akcentu panāk ar dažāda veida dekorēšanu, kur plaši pielietojamas dekoratīvās uzlīmes. Tās viegli uzlīmējamas pat uz mēbelēm,” savā pieredzē dalās K-rauta interjera dizaina konsultante Elīna Čaplinska.

No interjera dekoriem skolnieka istabā var izvēlēties dabīgo aitas ādu, kuru var izmantot kā paklāju. Aizkarus vai žalūzijas labāk izvēlēties no aptumšojoša materiāla, lai būtu iespēja veidot istabā atmosfēru, kura netraucētu skolniekam izgulēties pirms mācību dienas. Grāmatu plauktus arī var izmantot kā sienu dekorus, kombinējot vairākas interesantas formas un krāsas.