No pirmdienas pašvaldībās, kurās ir zemāki Covid-19 saslimstības rādītāji, mācības klātienē atsāks 1. - 4. klašu skolēni

No pirmdienas pašvaldībās, kurās ir zemāki Covid-19 saslimstības rādītāji, mācības klātienē atsāks 1. - 4. klašu skolēni

16. Feb 2021, 22:58 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Ministru kabinets sēdē otrdien, 16. februārī, konceptuāli vienojās par "reģionu principu" mācību procesa organizēšanā. Tas nozīmē, ka teritorijās, kurās saslimstība ar Covid-19 būs zemāka par noteikto slieksni, vispārizglītojošās izglītības iestādes drīkstēs atsākt mācības klātienē. No pirmdienas, 22. februāra, pašvaldībās ar zemu Covid-19 saslimstību mācības klātienē atsāks 1.– 4.klases.

Izglītības un zinātnes ministrija vēlas, lai 1.–4. klašu gadījumā mācības klātienē varētu atsākties, ja Covid-19 saslimstības rādītājs konkrētajā teritorijā nepārsniedz 400 gadījumus.

Mācības 1.–12. klasēs klātienē varētu atsākties, ja uz kārtējās kalendārās nedēļas ceturtdienu 14 dienu vidējais Covid-19 gadījumu skaits uz 100 000 iedzīvotāju konkrētās pašvaldības administratīvajā teritorijā,  kurā atrodas izglītības iestāde, nepārsniedz līdz 200 gadījumus.

Skolām, kuras atsāks mācības klātienē, būs jāveic pastiprināti drošības pasākumi – dezinfekcija, vēdināšana, distancēšanās un masku valkāšana.

Ministru kabinets konceptuāli vienojies reģionālo mācību procesa organizēšanu skolās 1.–4. klasēm ieviest no nākamās pirmdienas, 22. februāra, bet nākamajām klasēm šo pieeju varētu iedzīvināt pēc divām nedēļām, tātad no 8. marta.