Mūzika - svarīgs instruments bērna attīstībai

29. Oct 2021, 00:00 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Kādas ir tavas un tavu bērnu attiecības ar mūziku? Iepazīsties ar ģimeni, kurā mūzika ir gluži kā gaiss, un uzklausi mūzikas skolotājas stāstīto par mūzikas pozitīvo ietekmi uz bērna attīstību.

Jau sākot no mazuļa piedzimšanas tāpat kā turpmākajos gados ir ļoti svarīgi, cik daudz un ko ieguldām bērna attīstībā. “Tas ir svarīgi ne tikai no bērna muzikalitātes aspekta, bet arī vispārējai attīstībai,” stāsta Rīgas 6.vidusskolas mūzikas skolotāja Inta Godiņa, kura norāda, ka jebkura mūzikas instrumenta spēle vispusīgi attīsta dažādus bērna attīstības aspektus.

“Mūzika ir vienīgā zināmā lieta, kas tik ļoti iespaido abu pusložu savstarpējo saistību, uztveres ātrumu un koncentrēšanās spējas,” skaidro mūzikas skolotāja Inta Godiņa, piebilstot, ka mūzikas instrumenta spēle ne tikai pozitīvi ietekmē muzikālo dzirdi, bet arī koordināciju, uztveri un atmiņu. Papildu iepriekšminētajam, mūzika pozitīvi atsaucas arī uz cilvēka labsajūtu. 

“Caur dziedāšanu var arī dziedināt un palīdzēt dažādos gadījumos, piemēram, logopēdijā, savukārt mūzikas instruments māca būt gan pašam par sevi, gan arī sadarboties ar citiem, spēlējot kopā,” par mūzikas pozitīvo ietekmi dalās Inta Godiņa. Viņa uzsver, ka nav nevienas citas disciplīnas, kas palīdzētu tik ļoti trenēt prasmi būt pašam par sevi un arī sadarboties komandā.