Šodien sāk izmaksāt 500 eiro atbalstu par katru bērnu

Šodien sāk izmaksāt 500 eiro atbalstu par katru bērnu

18. Mar 2021, 07:05 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Šonedēļ, sākot ar  ceturtdienu, 18. martu, Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra (VSAA)  uzsāks 500 eiro atbalsta  pārskaitījumus ģimenēm ar bērniem. Otrais pārskaitījums paredzēts piektdien – 19. martā,  savukārt trešais – 22. vai 23. martā.

Naudu ģimenes savos kontos saņems  ne vēlāk kā trīs darba dienu laikā pēc pārskaitījuma veikšanas. 500 eiro atbalsts tiks izmaksāts kopumā par 363 320 bērniem.

VSAA par katru bērnu veiks atsevišķu maksājumu, piemēram, ja personai ir trīs bērni, tad trīs reizes kontā ieskaitīs pa 500 eiro. Pārskaitījumu datumi par katru bērnu var atšķirties, jo izmaksa notiks pakāpeniski pēc bērna dzimšanas gada, sākot no vecākajiem bērniem.

Vienreizējais 500 eiro tiek piešķirts vienam no bērna vecākiem, kurš saņem kādu no šiem Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras (VSAA) piešķirtajiem pabalstiem – bērna kopšanas pabalstu par bērnu līdz viena gada vecumam, ģimenes valsts pabalstu vai piemaksu pie ģimenes valsts pabalsta par bērnu ar invaliditāti.

Šī atbalsta mērķis ir sniegt atspaidu vecākiem, kas ir spiesti ieguldīt ārkārtīgi lielu resursus, lai, nezaudējot darbu, spētu apvienot darba pienākumus un bērnu izglītošanu. Nauda domāta arī dažādu citu papildu izdevumu segšanai, ko radījusi ārkārtējā situācija. Tādējādi valsts īsteno pienākumu savu iespēju robežās nodrošināt atbalstu krīzes pārvarēšanai. 

500 eiro par katru bērnu VSAA ieskaitīs automātiski kredītiestādes vai pasta norēķinu sistēmas kontā, kurā persona saņem ikmēneša attiecīgo pabalstu, bet tas var nenotikt ierastajā pabalsta izmaksas datumā. Par katru bērnu VSAA veiks atsevišķu maksājumu. Piemēram, ja ir trīs bērni, tad trīs reizes kontā ieskaitīs 500 eiro. Var atšķirties datumi, kad nauda ienāks kontā – var būt tā, ka par vienu bērnu maksājums tiks saņemts vienā dienā, par pārējiem nākamajā. 

Atbalsts paredzēts par visiem bērniem vecumā līdz 15 gadiem un no 15 līdz 20 gadu vecumam tiem, kuri mācās, un arī par bērniem, kuri piedzims līdz pašlaik noteiktajām ārkārtējās situācijas beigām – 6. aprīlim. Par bērniem, kas dzimuši tikko vai piedzims līdz ārkārtējās situācijas beigām, vecāki atbalstu saņems citos termiņos.

Ja bērna kopšanas pabalsts vai ģimenes valsts pabalsts nav pieprasīts, bet ir tiesības uz to periodā no 2021. gada 1. marta līdz 6. aprīlim, un kāds no bērna vecākiem to pieprasīs vēlāk, VSAA piešķirs attiecīgo pabalstu, vienlaikus piešķirot 500 eiro atbalstu, ko izmaksās 30 dienu laikā.