Izvēloties dāvanas, jāņem vērā bērna temperaments un intereses

15. Dec 2021, 00:00 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Ziemassvētki ir arī dāvināšanas laiks. Un, kā zināms, visnepacietīgāk dāvanas gaida mazākie. Ko likt dāvanu maisā, lai dāvana bērnam ne tikai radītu prieku, bet arī sniegtu pievienoto vērtību?

Svarīgi atcerēties, ka, izvēloties dāvanu bērnam, ir jāņem vērā viņa temperaments un arī intereses. “Lai cik ļoti jēgpilna un attīstoša būtu rotaļlieta, ja tā ir interesanta tikai vecākiem, bet neatrodas bērna interešu zonā, attīstības jautājums nebūs pilnvērtīgs,” uzsver bērnu agrīnās attīstības speciāliste Sabīne Bakiļina. Tas nozīmē, ka vecākiem ir ļoti svarīgi ieklausīties, par ko stāsta bērns, par ko viņš runā, un kur ir viņa intereses zona.

Izvēloties bērnam dāvanu, atceries, ka svarīgi ir izvēlēties kvalitatīvas lietas, kas atbilst bērna intelektuālajām spējām.

Kas ir attīstošā rotaļlieta? Tā ir rotaļlieta, kas ļauj bērnam uzzināt kaut ko jaunu. “Tas ir stāsts ne tikai par iztēli un radošo, bet arī par to, ko jaunu bērns var iemācīties. Piemēram, iemācīties par cilvēka uzbūvi, planētām, dzīvniekiem. Ar to var tikt veicināta sīkās muskulatūras attīstība, kas ir svarīga ne tikai pirmsskolēniem, bet arī jaunākajā skolas vecumā, veicināta lasītprasme, prasme rēķināt,” skaidro speciāliste.

Rotaļājoties ar bērnu ir svarīgi attīstīt viņa iztēli un domāšanu, tāpēc lieliskas ir domu spēles, kas ļauj bērnam darboties ne tikai pēc shēmas, bet arī pašam izdomāt un risināt dažādus jautājumus.

Sabīne Bakiļina uzsver, ka ļoti svarīga ir vecāku rotaļāšanās kopā ar bērnu, jo tādējādi bērns var sasniegt jaunu līmeni. “Jebkura rotaļlieta būs attīstoša, kad vecāks ir kontaktā ar bērnu, kad ģimene ir kopā. Tad bērns saprot, ka ir vērtīgs, un šo laiku atcerēsies visas dzīves garumā,” atgādina Sabīne Bakiļina.