Durvis vērusi pirmā galda spēļu kafejnīca Latvijā

Durvis vērusi pirmā galda spēļu kafejnīca Latvijā

12. Jul 2021, 00:00 Indra Māmiņuklubs.lv Indra Māmiņuklubs.lv

Paplašinot savu darbību, pašmāju uzņēmums “Brain Games” aizvadītajā nedēļā Rīgā atvēris vēl nebijušu galda spēļu kafejnīcu “Brain Games Cafe”, kas ir pirmā šāda koncepta pulcēšanās vieta Latvijā un visā Baltijā. Tajā ikviens pieredzējis galda spēļu entuziasts un arī zinātkārs interesents ir aicināts uzspēlēt jau labi pazīstamas un pavisam jaunas galda spēles, paralēli baudot dažādus dzērienus un pavadot brīvo laiku kopā ar ģimeni un draugiem pozitīvi uzlādējošā gaisotnē.

Specializētais galda spēļu veikals-kafejnīca mājvietu radis pašā Rīgas sirdī, Aspazijas bulvāra 24 pagrabstāvā, un darbs pie tā izveides tika uzsākts jau pērn rudenī, taču Covid-19 pandēmijas ietekmē kafejnīcas atklāšana tikusi pārcelta uz vēlāku laiku. Nu “Brain Games Cafe” oficiāli vērusi durvis apmeklētājiem, un tajā uz vietas ir pieejams īpaši plašs spēļu klāsts ar vairāk nekā 400 galda spēlēm. Šeit ikvienam interesentam ir iespēja izspēlēt jau labi zināmas un gadu gaitā iemīļotas spēles kā Catan, Ticket to Ride un Carcassonne, kā arī apgūt vēl līdz šim neatklātu spēļu pasauli.

Kafejnīcas sortiments sastāv no plaša spēļu klāsta katrai gaumei - sākot ar aizraujošām spēlēm dažāda vecuma bērniem un ģimenēm, kā arī viesību un stratēģiskajām spēlēm, kas palīdz uzturēt pozitīvi azartisku noskaņojumu ikvienā kompānijā. Tāpat uz vietas kafejnīcā ik dienu ir sastopams arī pieredzējis galda spēļu guru, kurš katram apmeklētājam palīdz piemeklēt atbilstošāko spēli, kā arī izskaidro tās noteikumus un atbild uz visiem jautājumiem, kas varētu rasties spēles gaitā. 

Papildus tam kafejnīcā darbojas arī bārs, kurā var iegādāties dažādus alkoholiskus un bezalkoholiskus dzērienus - gan kvalitatīvu kafiju, kas svaigi pagatavota no godalgotajām Kalve Coffee kafijas pupiņām, gan arī oriģinālus tematiskos kokteiļus un citus atspirdzinošus dzērienus, lai veldzētu slāpes un uzturētu možu garu visas spēles gaitā. Jebkurš piedāvātais dzēriens ir pieejams arī vegāniskā versijā, un to iespējams pasūtīt līdzņemšanai, turklāt, rūpējoties par apkārtējo vidi, “Brain Games Cafe” dzērieniem tiek izmantoti tikai atkārtoti lietojamie salmiņi.

“Galda spēļu kultūrai pieaugot, mums šķita tikai loģiski Rīgā atvērt kādu mājīgu vietu, kur brīvā gaisotnē ikviens galda spēļu entuziasts un interesents var spēlēt savas iecienītākās spēles, kā arī apgūt ko jaunu. Esam parūpējušies, lai jaunajā koncepta kafejnīcā visdažādākajām kompānijām būtu iespēja pavadīt brīvo laiku patīkami un lietderīgi. Kafejnīcā ir ierīkots īpašs stūrītis bērniem, kā arī ir pieejami dažādu izmēru galdi, lai pielāgotos līdz pat astoņiem spēlētājiem. Turklāt lielākie galda spēļu fani šeit varēs atrast arī ļoti īpašu specializēto “Rathskellers” galdu, kas noteikti patiks visiem stratēģisko spēļu cienītājiem,” komentē “Brain Games” vadītājs Egils Grasmanis.

Paralēli ikdienas darbam kafejnīcā regulāri ir plānoti arī dažādi lielāka un mazāka mēroga pasākumi - turnīri, jaunu galda spēļu iepazīšanas prezentācijas, tematiskie vakari, viktorīnas un citas aizraujošas aktivitātes, kurās ikviens galda spēļu entuziasts varēs pierādīt savus spēkus un sacensties ar citiem domu biedriem. Ar jaunās koncepta kafejnīcas palīdzību “Brain Games” komanda plāno turpināt attīstīt un popularizēt galda spēļu kultūru Latvijā, apliecinot to, ka galda spēles ir ne tikai jautrs brīvā laika pavadīšanas veids kā bērniem, tā arī pieaugušajiem, bet tā ir arī lieliska iespēja paplašināt jau esošās zināšanas un prasmes, kā arī apgūt ko pilnīgi jaunu.

Par galda spēļu bibliotēkas izmantošanu apmeklētājiem ir noteikta 5 eur samaksa stundā, taču, ja spēlētājiem konkrētā spēle iepatīkas, to iespējams iegādāties turpat blakus esošajā “Brain Games Cafe” veikalā, iemaksāto summu iztērējot kā atlaidi no kopējās pirkuma vērtības. Būtiski, ka, ņemot vērā valstī noteiktos pandēmijas izplatības ierobežojumus, lai spēlētu spēles un sēdētu pie kafejnīcas galdiņiem, katram apmeklētājam ir nepieciešams derīgs Covid-19 sertifikāts.