Bērnu attālinātais mācību process jau tagad uzdzen stresu

Bērnu attālinātais mācību process jau tagad uzdzen stresu

19. Mar 2020, 12:36 SkolēnaMamma SkolēnaMamma

Pašreizējā situācija valstī mani pamazām iedzen pilnīgā izmisumā- cik ilgi tas vilksies, kas notiks tālāk, cik dienas vēl man būs darbs? Visiem jautājumiem sasummējoties, pieķeru sevi brīžos, kad sēžu ar trīcošām rokām, jo nezināmo ir vairāk nekā zināmo.

Man ir liels prieks, ka mans darba devējs ir mainījis savu strikto nostāju PRET strādāšanu no mājām un tagad kādu laiku tā ir pat visiem darbiniekiem obligāta. Protams, tas jauki, taču pat attālināti jūtu vadības noskaņojumu, jo situācija vairs nav rožaina un jautājums ir tikai, cik ilgi mēs izvilksim un kad sāksies darbinieku atlaišana. Svaigā atmiņā vēl iepriekšējā ekonomiskā krīze, kad pazaudēju darbu. Man tas bija pilnīgs izmisums.

Šajā situācijā daudzi tik runā par to, lai izbaudām laiku mājās, kas nu mums dots kopā ar bērniem. Nezinu, kā jums, bet mani šādas runas kaitina, jo primārā tagad ir strādāšana nevis staigāšana pa mežu vai parku, tā nodarbinot sevi it kā brīvajā laikā, kura patiesībā nemaz nav. Manu draugu Facebook sienas pilnas ar darbiņu bildēm, kādus viņi sastrādājuši kopā ar bērniem. Tauta, jums jāstrādā nav? Attālinātais darbs no mājām nenozīmē romānu lasīšanu, filmu skatīšanos un šokolādes ēšanu. Šajā laikā es izvēlos nevis izklaidi, bet darbu, kamēr tas vēl ir.

Papildus izmisumu tagad rada arī tā dēvētā attālinātā mācīšanās, kas sāksies nākamnedēļ. Ja sākotnēji biju domājusi, ka tas nozīmēs, ka konkrētā laikā bērni pieslēdzas improvizētai video konferencei, kurā skolotāja skaidro vielu, tad no šodienas ziņojumiem saprotu, ka skolotāja pienākums būs jāuzņemas katram vecākam pašam. Tas nozīmē vien to, ka papildus 8 darba stundām man būs vēl kā minimums 5 stundas jānosēž kopā ar bērnu, lai skaidrotu viņam vielu, palīdzētu mācīties. Un tos, kuri saka, ka bērns ir gana patstāvīgs un var mācīties pats, aicināšu paklusēt, jo ne visi bērni ir vienādi. Vienam nepieciešama lielāka skolotājas uzmanība un skaidrošana, cits var tikt galā pats bez pieaugušo līdzdalības. Mūsu gadījumā ir pirmā situācija, tāpēc šodien esmu gatava iet mežā izkliegties, jo vienkārši nesaprotu, kā es to visu spēšu apvienot. Kā??????

Gudrās vadlīnijas, kurās iesaka palīdzēt bērnam sakārtot savu dienas grafiku, iekārtot darba vietu- pie velna to visu! Labāk pasakiet man, kā skološanu apvienot ar darbu? Tās mammas, kuras ir apņēmušās mājmācībā mācīt savus bērnus, paralēli nestrādā, bet ne visiem ir tādas iespējas, ne visi tagad mājās sēž bez darba.

Ja godīgi, es nespēju iedomāties, kādas būs turpmākās nedēļas no nākamās pirmdienas. Un vēl dzirdot, ka ar vienu mēnesi ārkārtas stāvoklī nebūs gana, mani mati vispār saceļas gaisā, lai gan nekur jau nav teikts, ka man pašai pēc mēneša vēl būs darbs, jo tagad viss plūst un mainās nevis pa dienām vai stundām, bet gan pa minūtēm.

Biju sagatavojusies uz to, ka vienkārši tiks pagarināts pavasara brīvlaiks, līdz ar to mācību gads ilgs līdz Jāņiem, kas manā izpratnē būtu pilnīgi OK, jo arī ar diviem vasaras brīvlaika mēnešiem būtu pietiekami.

 

Kā jums sokas ar sēdēšanu mājās un bērnu izklaidēšanu?

flower.of.hope flower.of.hope 20. Mar 2020, 12:49

Izturību. Pa dienu varbūt liec izdarīt lietas, ko var bez tevis izlasīt grāmatu vai kādu nodaļu un vakarā pārrunāt... Vai noteikti var atrast daudz aplikācijas, kas ir orientētas uz mācībām, aplikācijas rēķināšanai u.c. Bērns domās, ka spēlē spēles telefonā, bet patiesībā mācīsies un vakarā paliek uzdevumi skolai...

Laine Pāruma Laine Pāruma 20. Mar 2020, 12:31

Sveika. izturību tev. Esmu pedagogs, kas arī ir ļoti norūpējies par visu šo situāciju, jo apzinos, ka vecāki ir strādājoši un dažās ģimenēs ir vairāki skolēni, kam jāpievērš uzmanību. Es nespēju iztēloties kā viss šis strādās kopā, jo, manuprāt, jau atkal ir iedomāta utopiskā situācija no mūsu ministriem, ka visi ir apzinīgie skolnieki, kuri paši visu var, spēj un dara. Bet realitāte ir citādāka. Izturību un vēlreiz izturību šajās dienas

Patimamma Patimamma 19. Mar 2020, 15:03

Js nesanāks pašam,tad nākošajā dienā.Ja galīgi ies lēni,tad brīvdienās panāksim.Es ceru,ka mājas darbi nebūs dikti daudz un uz katru dienu.

Patimamma Patimamma 19. Mar 2020, 15:02

Mēģinu nedzīt stresā ne sevi ne bērnu.Tapat pēc darba mācīšu bērnu,jā tas aizņems laiku,toties arī 6 no rīta bērnam nevajadzēs celties,tāpēc pēc vēlām mācībām varēs izgulēties.Ja kas paliks,tad cerēsim,ka pa dienu viens pats varēs pildīt.