Zviedrijā dzimumaudzināšanas filma izraisa televīzijas skatītāju sašutumu

Zviedrijā dzimumaudzināšanas filma izraisa televīzijas skatītāju sašutumu

29. Nov 2011, 18:32 Māmiņu klubs Māmiņu klubs
Stokholma, 27.janv., LETA. Zviedrijā televīzijas skatītāji iesnieguši policijā sūdzību par dzimumaudzināšanas filmu, kas pagājušajā nedēļā tika pārraidīta Zviedrijas televīzijas kanālā "Sveriges Television" (STV), vēsta interneta izdevums "The Local".

 

Pēc sūdzību iesniedzēju domām, tā apdraud jauniešu morālo audzināšanu.

 

30 minūšu garā filma "Sex on the map", ko producējusi Zviedrijas seksuālās izglītības asociācija (RFSU) un Zviedrijas izglītības raidsabiedrība (UR), ir pirmā dzimumaudzināšanas filma, kas uzņemta Zviedrijā pēdējo 25 gadu laikā. Lai arī tā ir animācijas filma, daudzi zīmējumi ir visai detalizēti. Filmā ir arī ainas, kurās pusaudži iesaistās seksuālās aktivitātēs viens ar otru.

 

Pēc filmas pārraides STV kāds skatītājs no Umeo iesniedza policijā sūdzību. Saskaņā ar iesniegumu filmā tiek rādīts, kā mazgadīgie nodarbojas ar seksu, un tādējādi filmas demonstrēšana ir kvalificējama kā jaunatnes samaitāšana.

 

Zviedrijas izglītības raidsabiedrības pārstāve Sesīlia Beklandere, kas atbildīga par filmas producēšanu, noraidīja apgalvojumus par jaunatnes samaitāšanu kā nepamatotus. "Šī ir ļoti pārdomāta filma, ko mēs esam plānojuši ar RFSU vairākus gadus. Mēs neapdraudam jauniešus un nesamaitājam tos. Šī ir izglītojoša filma," norādīja Beklandere sarunā ar "The Local".

 

Viņa piekrita, ka filmā tiek risināti delikāti jautājumi, un ka nav pārsteidzoši, ka tā radījusi arī negatīvas reakcijas. Tomēr viņa piebilda, ka par sūdzību nav vērts satraukties. "Mēs esam konsultējušies ar mūsu juristiem visu filmas veidošanas laiku," norādīja Beklandere.

 

Savukārt RFSU vadītāja Osa Regnēre uzsvērusi, ka "Sex on the map" ir augstvērtīga seksuālās audzināšanas filma, kas uzņemta, ņemot vērā reālu zviedru pusaudžu uzdotos jautājumus. "Mēs to pārbaudījām skolās un zinām, ka tā darbojas. Tā nesamaitā jauniešus, tā sniedz tiem būtisku informāciju par viņu seksualitāti un ķermeņiem," norādīja Regnēre.

 

Sūdzība nodota Zviedrijas tieslietu kancleram, kas izvērtēs vai tā neaizskar tiesības uz runas brīvību. Ja kanclers lems par labu sūdzībai, tā tiks nosūtīta atpakaļ policijai.

 

LETA
LETA