Vai jūs laidīsiet bērnu uz skolu no 6 gadu vecuma?

Vai jūs laidīsiet bērnu uz skolu no 6 gadu vecuma?

27. Dec 2010, 13:36 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Saeimas apakškomisijā atkārtoti diskutēs par ieceri bērnus skolot no sešu gadu vecuma

Informāciju sagatavoja Saeimas Preses dienests.

 

Saeimas Bērnu tiesību aizsardzības apakškomisijas deputāti otrdien, 23.martā, diskutēs par ieceri samazināt vecumu, no kura tiek uzsākta pamatizglītības ieguve.

 

"Iepriekš apakškomisija aicināja atbildīgo Izglītības un zinātnes ministriju strādāt pie sākumskolas izglītības satura reformas, par pašmērķi neizvirzot vecuma samazināšanu. Taču patlaban izskanējusi informācija, ka ministrija turpina aktīvi strādā pie šī projekta, tam atvēlot daļu no "sociālā spilvena" finansējuma," norāda apakškomisijas priekšsēdētājs Jānis Dukšinskis.

 

"Esam sasaukuši apakškomisijas sēdi, lai skaidrotu, cik tālu pavirzījušās sākumskolas izglītības mācību satura reformas, un kad plānots uzsākt bērnu obligātu skološanu no sešu gadu vecuma," pauž J.Dukšinskis.

Ko domā Tu? Kādi ir Tavi priekšlikumi - Tu laistu bērnu uz skolu no 6 gadu vecuma? Ja Tu iebilsti pret šo jauno ieceri, kāpēc?

taschinka taschinka 07. Apr 2010, 13:51

man nav iebildumu laist no 6 gadiem,jo pati ari saki iet ar 6 gadiem.

23. Mar 2010, 19:00

Notiekti skatisjos pec situacijas☹ja bus nepieciesamiba,tad vedisju☹

22. Mar 2010, 19:54

Man jau šķiet, ka ir jāskatās vai bērns ir gatavs iet no 6 gadiem vai nav. Ne visi vienādi ātri iemācās visu. Piemēram es 6 gadu vecumā mācēju gan lasīt, gan rakstīt, arī cipariņus līdz 10 jau zināju, bet skolā mani nepaņēma no 6 gadiem, pateica, ka vēl par mazu (man dzimšanas diena ir jūnijā). Tā, ka nācās man gaidīt savus 7 gadus, lai mani paņemtu skolā... Un man bija ļoti viegli, pat brīžiem garlaicīgi, jo citi bērni vēl tikai mācījās burtiņus.
Tādēļ nevar tā viennozīmīgi pateikt- visiem bērniem jāiet skolā no 6 vai 7 gadiem. Ir jāskatās no situācijas.

22. Mar 2010, 19:53

Atvainojos-biju domājusi no 7

22. Mar 2010, 19:53

Nē,mēs laidīsim no 6 gadiem.

22. Mar 2010, 18:55

Domāju, ka savu bērnu laistu no 6 gadu vecuma, viņam tieši 15. augustā paliktu 6 un tad jau 1. septembrī - uz skolu. Domāju, ka o. Mans draugs sāka no 5 gadu vecuma, jo 6 palika 11. septembrī. Pati arī sāku no 6.

22. Mar 2010, 18:16

Mani bērni bija gatavi iet uz skolu jau 6 gados, jo mācījās estētikas skolā divus gadus, kas līdzinājās mazai skoliņai. Bērni mācēja lasīt un arī rakstīt vienkāršus teikumus. Taču esmu pateicīga Teikas skolas direktorei, kura atrunāja no domas sākt skolu jau 6 gados. Tagad saprotu, ka 5 klasē būtu grūti. Ja mainītu izglītības sistēmu un būtu skolā sagatavošanas klases divus gadus, nevis pāris mēnešus, lai tik iepazītos, tad tas apmierinātu. Bet ir viens mīnuss, ja vēl nav izvēlēta skola, kur laist bērnu, tad sagatavošanā var uzzināt, kas bērnam labāk patīk un padodas. Kāda novirziena skolu izvēlēties!

22. Mar 2010, 17:32

labāk saeima būtu domājusi par to, lai visiem būtu darbs, nevis par kaut ko citu. Man sanāk tik un tā bērnus sūtīt 6 gadu vecumā skolā, jo oktobrī viņiem paliek 7 gadi. Tā kā nebūšu likumu pārkāpusi :p 😃

22. Mar 2010, 17:21

Es arī sāku iet skolā, kad man bija 6 gadi, un neko sliktu tajā nesaskatu. Arī jau tagad to var darīt. Nedomāju, ka to vajadzētu ieviest, kā obligātu prasību, jo daudziem vecākiem tas liekas nepieņemami, bet man tieši otrādi. Labākais būtu atstāt izvēles iespēju.