Sals pārsniedz -20 grādu; bērni var neiet uz skolu

Sals pārsniedz -20 grādu; bērni var neiet uz skolu

31. Jan 2012, 08:20 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Otrdienas rītā daudzviet valsts austrumu un centrālajā daļā gaisa temperatūra noslīdējusi zem -20 grādiem, liecina uzņēmuma «Latvijas Valsts ceļi» un Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra (LVĢMC) informācija.

 

Var neiet uz skolu


Skolēni vecumā līdz 12 gadiem var neapmeklēt skolu, ja gaisa temperatūra ir zemāka par -20 grādiem, paredz spēkā esošie normatīvi.

 

Savukārt skolēni vecumā no 13 gadiem uz skolu var neiet, ja gaisa temperatūra ir zemāka par mīnus 25 grādiem.

 

Visaukstāk Latgalē

 

Zemākā gaisa temperatūra, līdzīgi kā iepriekšējos rītos, fiksēta Kārsavā, kur ir 25 grādu sals. Daugavpils meteostacijas termometrs rāda -24 grādus, savukārt Apes, Madonas, Rēzeknes, Valkas un Viļānu apkaimē reģistrēti -22 grādi. Arī valsts vidienē - vietām Bauskas, Dobeles, Jelgavas un Rīgas apkaimē - sals sasniedzis -20..-22 grādus.

 

Siltāks Kurzemē

 

Augstākā gaisa temperatūra ir Kurzemes piekrastē un Rīgas centrā, kur pārsvarā nav aukstāks par -15 grādiem.

 

Mākoņu daudzums pārsvarā ir neliels, nokrišņu nav. Pūš lēns vējš, daudzviet Latgalē, Vidzemē un Zemgalē vēja nav.

 

Atmosfēras spiediens ir nedaudz pazeminājies un jūras līmenī ir 785-787 dzīvsudraba staba milimetri.

 

Rīgā neliels mākoņu daudzums, pūš lēns austrumu vējš un gaisa temperatūra ir -14..-16 grādu, piepilsētā gaiss atdzisis vidēji līdz -17..-21 grādam.

 

Lielākās temperatūras svārstības reģistrētas Zosēnos

 

Maksimālā gaisa temperatūra pirmdien LVĢMC novērojumu tīklā bija no -12,4 grādiem Gulbenē līdz -4,2 grādiem Kolkā. Lielākās temperatūras svārstības reģistrētas Zosēnos (Vidzemes augstienē), kur gaisa temperatūra paaugstinājās no -23,6 grādiem pirmdienas rītā līdz -6,8 grādiem pēcpusdienā, naktī uz otrdienu temperatūra atkal noslīdēja zem -21 grāda.

 

Otrdienas rītā Somijas austrumos gaisa temperatūra sasniedz -35 grādus, vietām Ukrainā ir -28 grādi, bet kalnu apgabalos Serbijā un Rumānijā valda sals līdz -27 grādiem.

 

TVNET/BNS

Sandija Māmiņu Klubs Sandija Māmiņu Klubs 04. Sep 2012, 23:01

b;erni tomēr var iet uz skolu. No mūsu skolas atrakstīja, ka var iet un stundas notiek. Vienīgi - bērns tomēr tad ir jāatved līdz skolai