Kā cīnīties ar bērna nevēlēšanos mācīties?

Kā cīnīties ar bērna nevēlēšanos mācīties?

19. Jan 2012, 00:00 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Ko darīt, ja bērns ikreiz, kad viņam jāpilda mājasdarbi, krīt histērijā, kož sev drēbēs, raud? Uz šādu kādas māmiņas, visai sarežģīto jautājumu atbildi sniedza psiholoģe Diāna Zande. 

 

JAUTĀJUMS

 

Audzinu audžudēlu- 7 gadi!! Audžudēla bioloģiskā māte ir ārpus LV,bet ik pa laikam uzzvana bērnam. Tas kas mani satrauc ir - bērna psiholoģiskais stāvoklis. Ļoti labi apzinos ka bērns ir psiholoģiski traumēts, jo maziņu atstāja māte, tāpēc, cik varu, sniedzu savu mīlestību un rūpes.

Bērns bieži krīt histērijā ikreiz, kad ir jāmācās mājasdarbi, kas viņam ir par grūtu (raud, spārdās un kož sev ar zobiem T-kreklos ut.t)


Kā man cīnīties ar šo nevēlēšanos mācīties? 

 

 

Atbild psiholoģe Diāna Zande:


Māmiņas jautājums skar situāciju, kas šobrīd ir aktuāla daudzās ģimenēs - mammas ir prom, un bērnus audzina citi cilvēki. Lai cik mīloši un iejūtīgi māmiņa audzinātu zēnu, bieži bērni, kuri pārdzīvo vecāku prombūtni, to izpauž ar dažādām grūtībām.

 

Māmiņai būtu svarīgi doties pie speciālista un detalizēti pārrunāt puiša uzvedību un esošo situāciju. Man nav informācijas, kad šie sarežģījumi sākās, cik ilgi zēna māte ir prom, utt. Svarīgi būtu arī veikt zēna uzvedības izvērtēšanu ar testu palīdzību.

 

Šobrīd izskatās, ka puikam ir augsta trauksme un ir grūti kontrolēt savus impulsus (emocijas un uzvedību). Uzvedība, kad zēns kož sev vai kreklā, var norādīt par iespējamu neirozi. Šis nav jautājums, kuru var aptuveni aprakstīt internetā. Iespējams, ka koriģēt uzvedību nebūs ļoti grūti, bet būtu svarīgi rūpīgi izvērtēt situāciju, un tas nevar notikt interneta sarakstē.

 

Māmiņai tiešām, ir svarīgi saņemt speciālista klātienes konsultācijas!

 

UZDOD SAVU JAUTĀJUMU PSIHOLOGAM!

 

Aicinām piedalīties pētījumā par sajūtām, kļūstot par vecākiem! 

 

Lai būtu iespējams veikt kvalitatīvu darbu, nepieciešams ļoti  liels skaits ģimeņu, kuras ir ar mieru piedalīties aptaujā, kura notiks trijos etapos – pirmais – grūtniecības trešajā trimestrī, otrais – 3 mēnešus, bet trešais – 6 mēnešus pēc dzemdībām. Aptaujas ir konfidenciālas, individuālie dati netiks izpausti, tie tiks analizēti tikai apkopotā veidā. Jūsu epasti netiks izmantoti nekādā citā veidā, kā tikai šī pētījuma anketu nosūtīšanai. Katra aptauja ietver vidēji 60 – 70 jautājumu, un atbildēt var 10 – 15 minūšu laikā. Ja Jūsu ģimene (ABI partneri) piekrītat piedalīties visos pētījuma etapos un šobrīd rit grūtniecības 3. trimestris, lūdzu, rakstiet man dizande@inbox.lv  , lai es Jums varētu nosūtīt 1. aptauju komplektu un pastāstīt par tālākajiem mūsu sadarbības soļiem.

19. Jan 2012, 09:57

Mans puika (7 gadi) arī negrib mājās mācīties, lai gan visu ļoti labi saprot. Viņš vienkārši sēž pie grāmatām un neko nedara. Nelīdz ne pierunāšana, ne draudēšana (piem., ka nevarēs spēlēt spēlītes datorā). Parasti jau viņš izmācās skolā, bet ir reizes, kad viss nav izpildīts un tad sākas problēmas. Nezinu, ko darīt.