Zaiga Pūce mudina visas daudzbērnu ģimenes izmantot "3+" kartes sniegtās priekšrocības

Zaiga Pūce mudina visas daudzbērnu ģimenes izmantot "3+" kartes sniegtās priekšrocības

29. Nov 2021, 00:12 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Adventes 1. svētdienā Māmiņu klubs uz sarunu aicināja Sabiedrības integrācijas fonda (SIF) vadītāju Zaigu Pūci, lai uzzinātu vairāk par fonda aktualitātēm.

Jautāja, ar ko nodarbojas SIF, Zaiga Pūce skaidro, ka tas ir stāsts par saliedētas politikas veidošanu, jo SIF ir institūcija, kas apvieno jautājumus, kas skar saliedētas sabiedrības veidošanu. Šim mērķiem SIF ir pieejams finansējums, ko tas ar dažādu konkursu starpniecību piešķir biedrībām un organizācijām, tādējādi sniedzot atbalstu nevaldības sektoram mazākumtautību, ģimeņu, diasporas, sociālo neaizsargāto personu jautājumu risināšanai. “Mēs strādājam ar cilvēkiem, kuri atgriežas Latvijā, palīdzot ar valodas apgūšanu, strādājam ar patvēruma meklētājiem, sociāli mazaizsargātajām grupām. Vēl viens liels bloks ir arī ģimeņu politikas atbalsta nodaļa, kur cita starpā strādājam arī ar Goda ģimenes programmu, kas paredzēta ģimenēm ar 3 un vairāk bērniem, bet no šī gada arī ģimenēm, kurās aug bērns ar 1. vai 2.grupas invaliditāti,” stāsta Zaiga Pūce. 

Vēl viens projekts, kuru organizē SIF, ir “Ģimenēm draudzīga pašvaldība”, kura ietvaros tiek palīdzēts pašvaldībām saprast, kas tām būtu jādara, lai tās būtu ģimenēm vēl draudzīgākas. Tāpat arī fonds realizē projektu “Ģimenēm draudzīgs darba devējs”, tādējādi iekustinot darba devējus vairāk domātu par to, lai tie kļūtu ģimenēm draudzīgāki, kā arī programmu “Dažādības veicināšana”. “Tas ir darbs ar darba devējiem, lai aicinātu tos paskatīties nedaudz plašāk uz savu darba kolektīvu, un saskatīt iespējas, ieguvumus no tā, ka viņiem ir dažādāki darba ņēmēji,” teic Z. Pūce, sakot, ka dažkārt ir aizspriedumi darbā pieņemt jaunas sievietes, jo viņas varētu palikt stāvoklī. Tāpat arī pastāv vecuma, etniskā un dzimuma diskriminācija. 

SKATIES VISU SARUNU ŠEIT

Ņemot vērā plašo jautājumu loku, kas atrodas SIF paspārnē, Zaiga Pūce aicina nevaldības organizācijas aktīvi piedalīties konkursos, lai iegūtu finansējumu savu ideju realizācijai.

Stimulēt pašvaldības domāt par ģimenēm draudzīgāku vidi

Starp daudzajiem SIF īstenotajiem projektiem Zaiga Pūce izceļ “Ģimenei draudzīga pašvaldība” programmu. Konkursa ietvaros pašvaldības tiek stimulētas vairāk domāt par to, lai pielāgotu vidi ģimenēm, tostarp, ne tikai ārējo vidi, bet arī tās sniegtos pakalpojumu. SIF vadītāja uzsver, ka konkursa ietvaros pašvaldības var iegūt naudas balvas, lai pilnveidotu esošo vidi.

“Aicinu ikvienu pašvaldību pieteikties konkursā un ikvienu pašvaldības iedzīvotāju piedalīties balsojumā! Anketās iegūstam ļoti daudz komentārus, kurus nododam pašvaldībām, lai tās zinātu, ko cilvēki par viņiem saka, un ko no viņiem sagaida,” skaidro Z. Pūce. Tāpat arī SIF piedāvā piedalīties konkursā, kas ir specifiski paredzēts ģimenei draudzīgas vides veidošanai. Tā ietvaros var pieteikt dažādu svētku svinību organizēšanas, kā arī lokālus kopienas pasākumus un pat bērnu nometnes.

3+ karte – reāls atbalsts daudzbērnu ģimenēm

Goda ģimenes kartes īpašniekiem atlaides piedāvā nu jau 480 komersanti, tādējādi ļaujot daudzbērnu ģimenēm atvieglot savu budžetu. “Jo vairāk cilvēku ģimenē, jo grūtāk nodrošināt visas vajadzības,” saka Zaiga Pūce, mudinot ikvienu daudzbērna ģimeni pieteikties “3+” kartei un izmantot tās sniegtās priekšrocības.

Šogad kartei pievienojušies arī lielie mazumtirgotāji, tāpat arī ar to ir iespēja saņemt atlaidi degvielas uzpildes stacijās. “Bieži redzam, ka karti izmanto apģērbu un kancelejas preču iegādei, arī veselības pakalpojumu sniedzēju tīklos,” ar novērojumiem dalās SIF vadītāja. Goda ģimenes kartes īpašniekiem pienākas arī auto ekspluatācijas nodokļa atlaide, tāpat arī atlaide īpašuma nostiprināšanai Zemesgrāmatā nekustamā īpašuma iegādes gadījumā. Karte sniedz būtisku atspaidu arī ģimenēm, kuras izmanto reģionālo transportu, lai dotos, piemēram, uz skolu vai darbu, jo vecāki var saņemt 50% atlaidi no biļetes cenas, bet bērni – pat 90%. 

“Strādājam, lai kartes lietošana būtu ērtāka. Ceram, ka jau tuvākajā nākotnē tā būs digitāla,” par kartes attīstības iecerēm stāsta Zaiga Pūce, piebilstot, ka regulāri tiek strādāts arī pie atlaižu klāsta paplašināšanas. Piemēram, šobrīd ar “3+” karti pieejamas atlaides ne tikai Latvijā, bet arī Zinātnes centrā AHHAA un Lotes zemē Igaunijā.