Vai sagaidāms "bumeranga efekts"?

Vai sagaidāms "bumeranga efekts"?

28. Jun, 04:56 Ievas_mamma Ievas_mamma

Tā kā meitiņai aizsācies 10. mēnesis, pamazām sāku aizdomāties par zīdīšanas beigšanu. Protams, tas izraisa pārdomas par to, kādas pārmaiņas nāksies sagaidīt ķermeņa aprisēs.

Savu pirms grūtniecības svaru (63 kg) atguvu ļoti ātri – 1. mēnesī pēc dzemdībām. Par to, protams, ļoti priecājos, īpaši tāpēc, ka gaidot bērniņu, mēdzu ēst vairāk, nekā, iespējams, vajadzētu. Svara pieaugums grūtniecības laikā gan atbilda normas robežām, iespējams, tas palīdzēja liekajam viegli un ātri “nokust”. Turpmāko mēnešu laikā, pateicoties mazulītes zīdīšanai, svars turpināja stabili un pakāpeniski kristies (apmēram pus kilograms mēnesī), kā rezultātā ieguvu svaru un aprises, par kādām pirms grūtniecības varēju tikai sapņot (59 kg).

Protams, grūtniecības un krūts-barošanas periodā iemācījos ēst veselīgāk, arī porciju apmērs, lielākoties, ir samazinājies. Kaut kā, kļūstot par mammu, gribās dzīvot pareizāk, tajā skaitā, regulāri izkustēties un ēst “pareizi” (ko nu kurš ar to saprot).

Un tomēr – man patīk ēst! Es neciešu diētas, badošanos. Agrāk mēdzu gan “uzsēsties” uz kādas diētas, gan ievērot atslodzes dienas, taču - ar visu to svars nekritās zemāk par 62 kg. Mīlu arī gatavot. Tieši tā iemesla pēc raizējos par to, ka varētu viegli un ātri zaudēt savu jauno, skaisto figūru.

Mana mamma pirms sava pirmā bērna varēja lepoties ar teju identisku figūru kā man pirms grūtniecības – formām un sievišķīgiem apaļumiem, kas citreiz atrodas uz robežas starp “pievilcīgi” un “par daudz”. Arī viņa, barojot dēlu, zaudēja svaru, taču – tas tā arī vairs nekad neatgriezās.

Tas manī raisa cerības – varbūt esmu pārmantojusi šādus gēnus, un ķermenis saglabās šī brīža izskatu. Varbūt svars atgriezīsies agrākajās robežās. Bet varbūt tas “trieksies” virsū kā bumerangs, atgriežot zaudēto ar uzviju…

Protams, neviens man to nepateiks. Un tomēr - es gribētu dzirdēt Jūsu pieredzes.

Kā izmainījās Jūsu ķermeņa svars, beidzot zīdīt mazuli?

 

LauraSv LauraSv 29. Jun, 03:22

Pirms grūtniecības svēru 59. Gaidīju dvīñus un svars bija 77kg. Pēc grūtniecības tas bija 64kg. Mazos baroju nedaudz vairāk kā mēnesi un jutu, ka svars krītās. Kad pārstāju barot ar krūti arī tad svars pamazām kritās. Mazajiem tūliñ būs 5mēneši un mans svars jau ir 58!

Agguc Agguc 29. Jun, 01:32

A jā, bet tās kūkas tagad tik ļoti vairs nekārojas. Protams, garšo 😃 bet nav tā, ka saku vīram, lai atnes kūku 😃

Agguc Agguc 29. Jun, 01:31

Man ir līdzīgas bažas 😃 pirms grūtniecības svēru ~68kg, neatceros varis, cik tieši bija dzemdību dienā, bet ja nemaldos, kaut kas ap 86kg. Un arī, barojot ar krūti, svars forši kritās un kaut kur mazās 10mēnešos bija jau ~63/64 kg. Pašai neticējās, kā tas ir iespējams, jo visu laiku kārojās kūkas 😃 Tagad mazajai ir gads un 1mēn., esmu nonākusi līdz divām krūts barošanas reizēm - pirms nakts miedziņa un agri no rīta. Biju jau pārliecinata, ka gan jau ka svars sāks nākt atpakaļ, bet biju patīkami pārsteigta, ka tikko pie doka mani nosvēra un bija 63,8kg. Svara atgriešanās var būt saistīta arī ar mēnešreižu atsākšanos? Nebiju dzirdejusi, bet man viņas atsākās jau 4mēn. pēc dzemdībām, kaut gan baroju tikai ar krūti lîdz pat pus gadam.

zacc zacc 29. Jun, 09:47

bet jāpiebilst, ka es arī zīdot nenotievēju vairāk par to, kāda biju kādreiz savā normālajā svarā, ar kuru biju apmierināta.
Nezinu, kā ir, kad barojot kļūst tik tieva, kā iepriekš nav bijusi 😉 Mana kolēģe saglabāja tā iegūto tievumu, bet zinu, ka ļoti piedomāja pie ēdienkartes.

Ievas_mamma Ievas_mamma 29. Jun, 09:32 zacc

Tikko viesi manī cerību 😃

zacc zacc 29. Jun, 07:01

Man nepieauga svars, kad beidzu zīdīt. Es gan to darīju lielākā vecumā nekā 10 mēn un pakāpeniski. Apetīte, salīdzinot ar to, kā bija, kad puika ēda tikai vai pārsvarā manu pienu, arī kļuva mazāka.

kristiny kristiny 28. Jun, 11:42

beidzot barot svars 65 atgriezās , tagad sveru 62kg un principā esmu apmierināta.

kristiny kristiny 28. Jun, 11:40

Pirms grūtniecības svars bija 65kg, barojot bērnus svars turējās 59kg, (tas ir mans ideālais svars, kurā jūtos ļoti slaida)

IlzeOlte IlzeOlte 28. Jun, 09:01

Esmu 1,75 gara un mans svars ikdienā ir 75 kg! Uz dzemdību dienu svēru apaļus 100 kg! Tātad +25kg! Nevarētu teikt ka biju dikti liela! Vēders bija liels/ līdz ar to puika ņiprs! Trīs mēnešus pēc dzemdībām jau biju 65 kg / tātad -35 kg kas pazuda nemanot! Reizēm likās ka kūst kā sviests! Jāsaka gan ka viss pateicoties brašulim kurš labi ēda krūti un tam ka bērns bija alerģisks gan uz olām, gan uz pienu- bet nepadevos un turpināju barot pati! Nenožēloju jo 65 nebiju svērusi kopš vidusskolas laikiem! 😀 beidzot barot ar krūti svars atgriezās atkal uz tiem pašiem maniem 75 kā bija pirms svētkiem! Ja piedomā ka vairs nav jāēd pa diviem kā barojot tad nav tam svaram kur likties! 😀

Turbopienene Turbopienene 28. Jun, 08:35

Man svars pirms bērna bija 59/60. Kad barošana gāja uz beigām (8 pilnus mēn.nobaroju) un svars bija 54 kg. Beidzu barot un kā atsākās mr,tā svars jau 2 mēn laikā bija atpakaļ uz 60. Kaut ko iespaidoja tā pārtaukšana laikam..

Ievas_mamma Ievas_mamma 28. Jun, 08:24 mamma88

Citi, mani satiekot, uzreiz saka:" Vai, kāda tu tieviņa!" 😀
Arī apģērba ziņā tagad velku citu izmēru, fasonu. 😉 Pati jūtu atšķirību.

mamma88 mamma88 28. Jun, 07:55

Man neskiet liela atskiriba 63 vai 59kg... Nav ka citam sievietem +padsmit vai pat vairak kilo!

Ievas_mamma Ievas_mamma 28. Jun, 05:40 SantaMa

Ja man brokastīs kas garšīgs paredzēts, arī eju gulēt ar smaidu sejā, zinot, kas sagaidīs no rīta. 😃
Man arī ir izcila apetīte. 😃 Bet tomēr normas robežās. Pa lielam. 😃

SantaMa SantaMa 28. Jun, 05:29

Man arī bail , pirms tam biju 62kg , tagad stabils 57 , liekas ,ka pēc pāris mēnešiem ,beidzot barot mazo ar krūti būšu cik gara tik plata, jo mana tieksme pēc saldumiem un biežā ēšana ,ir sevišķi vakaros (citreiz mostos ar domu,lai ātrāk pienāk rīts ,varēšu kārtīgas brokastis paēst 😃)