Uuuuuu Vilkaču taka Raudas mežā

Uuuuuu Vilkaču taka Raudas mežā

11. Jul 2021, 17:57 Cielavinna Cielavinna

Taka, kuru noteikti vaig apmeklēt pilnmēness laikā, tad tur apkārt valda īpaša aura. Taka ir nesen izveidota. Liels pluss takai ir tas, ka ir izvietoti informatīvie stendi, kas ļauj vairāk iepazīt apkārtni un taka ir lokveida, līdz ar ko atpakaļ nav jādodas pa to pašu ceļu. Automašīnas var novietot pie takas sākuma.

Par Raudas mežu sastopami mistiski stāsti un leģendas – īsts spokaiņu mežs! Zintnieki teic, ka enerģētiskā spēka ziņā tas ne nieka neatpaliek no leģendārajiem Pokaiņiem. Raudas mežs īpašs ar to, ka šeit – kā nekur citur Latvijas dabā – novērojams izteikts enerģiju kontrasts. Te aci pret aci satiekas pozitīvā un negatīvā enerģija.

Nav nekādas jēgas par vilkaču esamību spriedelēt labiekārtotā, sterilā Rīgas centra dzīvoklī, “sēžot” internetā. Kurzemē viss ir citādi. Ļaudis runā, ka vilkacis esot ļoti ļauns, gandrīz vai pats nelabais – nav nekā tik šausmīga kā viņu ieraudzīt savām acīm. Bet tikai dzīviem cilvēkiem tā liekoties un esot dikti bail. Bet arī labs viņš pavisam noteikti neesot, jo no labajiem parasti nesametoties bail. Iespējams, ka šīs svešādās, tik spēcīgās baiļu sajūtas esam mantojuši no senajiem cilvēkiem, kuriem izdzīvot palīdzēja arī intuīcija un racionāli neizskaidrojamas nojautas.

Vilkati esot redzējuši daudzi kurzemnieki, bet nekad nav dzirdēts, ka tas būtu nomaitājis kādu bērnu. Dažu labu pieaugušo gan. Kurzemē klīst arī stipri nežēlīgi stāsti…” /Ralfs Kokins “Kurzemes vilkaču nostāsti”/

Vilkaču taka veidota tā, lai beigtos meža enerģētiski pozitīvajā daļā, tāpēc to nevajadzētu pamest vai mainīt virzienu pusceļā. Oriģinālā Vilkaču taka - "Vilks, kas gaudo pret mēnesi" - marķēta ar baltu vilka ķepas nospiedumu, taka ģimenēm – "Vilcēna riksis" - būs marķēta ar 2 mazām ķepām (pagaidām nav marķēta).

Vilkaču taka “Vilks, kas gaudo pret mēnesi” – dabiska, brīžiem pat mežonīgataka ar mainīgām ainavām un reljefu fiziski spēcīgiem gājējiem. Pati daba parūpējusies, ka visgrūtāk šķērsojams ir Vilka purns – sevišķi žoklis, bet visbaisāk izskatās rīklē. Ja savā ierīcē aktivizēsi aplikāciju, kas iezīmē veikto maršrutu uz kartes, nonākot finišā būsi “uzzīmējis” vilka galvas kontūru.

Vilkaču taka ”Vilcēna riksis” – taka pa spēkam arī bērniem un cilvēkiem gados. Pa ceļam vairāki mistiski objekti: Nejaucēnu telts, Sausenis, Vilkača priede, Egle – Akmens meita, Vadātājkalns un Draņķozols.

Abas takas sākas un beidzas kopā.

Jebkurā gadījumā takas apmeklējumu ieplānojiet kopā ar skolnieku, jo ar mazākmiem bērniem taku iziet būs grūti. Jebkurā gadījumā sajūtas ir vauv izstaigājot taku. Mēs devāmies takas izlūkosd tieši pilnmēness laikā un naktī, brīžiem bija bailīgi. Izejot taku, Jūs nonāksiet arī līdz Āža kalnam, noteikti uzkāpjat tajā, jo no tā paveras burvīgs skats uz apkārtni un var redzēt Durbes pili.

Vilkaču taka atroda Sēmes pagastā, waze aizvedīs.