Uguns skolas vadītājas Lauras Dennler 7 padomi, kā dzīvot vieglāk un laimīgāk

Uguns skolas vadītājas Lauras Dennler 7 padomi, kā dzīvot vieglāk un laimīgāk

03. Oct 2018, 11:00 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Uguns skolas vadītāja, biznesa pārrunu stratēģe un divu bērnu mamma Laura Dennler sarunā ir tieša, atklāti daloties savā pieredzē un viedoklī par jautājumiem, kas daudziem varētu šķist neērti.

Savulaik Laura Dennler devās uz Šveici rakstīt doktora disertāciju par riska kapitālu, taču negaidītā mirklī nāca ārsta slēdziens par slimību, kas vedināja Lauru atmest visas mācības un pievērsties veselības atgūšanai. Lūk, ieklausies Lauras atklāsmēs, kas, iespējams, Tev liks uz savu dzīvi paraudzīties savādāk.

Spēku jāprot pielietot

Atgūstot veselību, Laurai šķita pareizs solis palīdzēt tiem cilvēkiem, kuri nonākuši dzīves krustcelēs. Šajā laikā viņa arī iemācījusies, ka iešana cauri ugunij ir tikai kā ķirsītis uz kūkas, bet būtiska taču ir visa kūka!

Laura Dennler: “Ja cilvēks grib dzīvot labāk, nepietiek tikai ar spēka aktivizēšanu, ir jāprot arī to pielietot!” Viņa arī aicina katru pašu apdomāt, kā tiek likts lietā savs spēks un kā tas tiek izmantots – savā labā vai pret sevi.

Katra no mums var atrast sevī daudz vairāk spēka, nekā mēs domājam, taču, lai to paveiktu, ir jāspēj paskatīties uz savu dzīvi no malas, jo viss, kas ir mūsu dzīvēs, apliecina un norāda uz to, kā savu spēku izmantojam.

Iemācies šajā pasaulē justies droši

Cilvēkos ir iepotēts, ka viņiem ir jāiederas barā, pretējā gadījumā viņi aizies bojā. Laura Dennler norāda, ka nepatīkama, taču iedarbīga metode, kuru izmanto bars, ir vainas apziņa un kauns. “Kauns ir viens no toksiskākajiem ieročiem, tāpat arī likšana justies vainīgam ir veids, kādā ar cilvēku manipulēt,” stāsta Uguns skolas vadītāja.

Bari mēdz būt dažādi – ģimene, skola, kolektīvs, draugu loks. Taču tikai iemācoties šajā pasaulē justies droši, Tu tiksi galā ar sevi, pārkāpjot pāri savām bailēm, ka kāds varētu par Tevi smieties, nesaprast, kādam Tu varētu šķist jocīga. Pretējā gadījumā bailes iekšā augs tikai augumā.

Katram no mums dzīvē ir bijušas grūtības, taču fokusējoties uz to, kas mums ir izdevies, mums būtu daudz vieglāk noticēt sev un tikt ar visu galā. Saproti, no kā Tev ir bail, kas veido Tavas bailes, un tiec tām pāri!

Neizmanto bērnus kā atrunu

Stāstot par savu dzīvi, Laura Dennler norāda, ka ir apņēmusies neizmantot savus bērnus kā atrunu tam, kāpēc kaut ko nedarīt. “Mani bērni ir nevis iemesls, kāpēc es kaut ko nedaru, bet gan iemesls, kāpēc vairāk darīšu to, kas man ir svarīgi,” piebilst biznesa pārrunu stratēģe un divu bērnu māmiņa Laura.

Viņa arī atklāj savu sajūtu, ka, atšķirībā no citām sievietēm, ar bērniem ir radusies apziņa, ka līdz ar kļūšanu par mammu viņas dzīve nav beigusies. “Esam aizguvušas no savām mammām, ka tad, ja esi mamma, daudz ko nevari. Jāņem vērā, ka kādreiz bija cita realitāte, bet mēs dzīvojam priviliģēti, taču, neskatoties uz to, ja mums enerģija paliek pāri, izniekojam to pret sevi un pret citiem,” piebilst viņa.

Tiec vaļā no vainas apziņas, ko par Tevi kā mammu padomās citi

Runājot par sabiedrības normām, Laura Dennler ir tieša, norādot, ka mūs vairāk interesē nevis tas, kas notiek ar bērnu, bet gan tas, ko par mums padomās citi. “Es gan nedomāju to, lai sāktos visatļautība no bērnu puses, bet gan aicinu katru sievieti pašu izvērtēt, vai viņai ir izdevīgi mesties sajūtās, kuras piedāvā citi cilvēki. Tā vietā, lai sabiedrībā iztaisītos par superlabu mammu, bet aizejot mājās justos kā pārguris briesmonis, Tev ir iespēja atteikties un nepiekrist citu viedoklim un pārmetumiem, kas tiek raidīti Tavā virzienā,” atgādina Uguns skolas vadītāja.

Neapgrūtini sevi papildus

Ikdienas stress mūsos nogalina radošumu, nogriež pieeju intuīcijai un sabojā attiecības ar svarīgākajiem cilvēkiem. Vienlaikus stress arī noēd veselību, ko varbūt cilvēks nesajūt savos 20 – 30 gados, taču, tuvojoties 40 gadu slieksnim, gan.

Tāpēc Laura Dennler aicina neapgrūtināt sevi papildus – izgulēties, ēst veselīgāk, būt kopā ar lieliskiem cilvēkiem. “Mēs esam pazaudējuši sevi, savas intereses, jo cenšamies uzturēt imidžu, izrādīties, būt par to, kas patiesībā neesam,” atgādina Laura.

Dzīve ir spēle

Mēs pārāk nopietni attiecamies pret to, kas ir dzīves aicinājums, lai gan vienīgā garantija ir, ka katrs mēs kādreiz nomirsim. Laura Dennler: “Pirms tam ir spēle. Un jo vairāk mēs spēlēsimies, jo vairāk prieka dzīvē radīsim!”

Izvirzi sevi par prioritāti

Laura Dennler atklāj, ka ir novērojusi, kā cilvēki ir noticējuši tam, ka viņiem nav iespēju, izvēles, cita risinājuma, piebilstot, ka ar šādu attieksmi par to, ka dzīvē nav laika, nav jābrīnās par to, ka atrodamies tur, kur esam. Viņa atklāti stāsta, ka cilvēki neizvirza sevi kā prioritāti, tā vietā kā galveno noliekot imidžu. “Ja es patiesi jūtos labi, esmu mierīgāka un nedomāju par to, ko citi par mani padomās, vai labi izskatos un esmu laba mājsaimniece, man būs vieglāk par sevi parūpēties, jo tādējādi, tērējot mazāk laika, varu mainīt savu dzīves kvalitāti,” atklāsmē dalās Uguns skolas vadītāja.

Visu interviju skaties