Talantīga jaunā aktrise un mamma diviem bērniem - Katrīna Blaua

Talantīga jaunā aktrise un mamma diviem bērniem - Katrīna Blaua

25. Apr 2023, 12:09 Linda Paulauska Linda Paulauska

Raksts no Lindas Paulauskas bloga www.esence.lv.

 

Katrīna Blaua (26) - skaista, enerģiska un harizmātiska jaunā aktrise, kura nule kā nodēvēta par īstu atklājumu kino pasaulē. Katrīnai sociālajos tīklos es sekoju labu laiku. Viņa mēdza dalīties ar ikdienas gaitās piedzīvoto, dzīvi ar bērniem un ceļojumu atskatiem. Vienudien Katrīnas sociālos tīklus sāk pārņemt skati no filmēšanas laukuma. Savu sekotāju auditoriju viņa paņem līdzi gluži vai galvu reibinošā piedzīvojumā, atveidojot galveno lomu jaunā seriālā “Apsūdzēti mīlestībā” .

Katrīna raisa apbrīnu par darba spējām un drosmi, jo neskatoties uz jauno vecumu, viņa ir piedzīvojusi modeles karjeru Latvijā, Ķīnā un Itālijā, paguvusi apceļot dažādas pasaules valstis un, meklēdama savu īsto nodarbošanos, pastrādājusi žurnālistikā un citās jomās. Šobrīd viņa piedzīvo debiju kā aktrise. Tas viss paralēli audzinot divus bērnus - Kristianu (6) un Sofiju (3). Ambicioza, drosmīga un visnotaļ iedvesmojoša.

Atbalsta komanda

Es nāku no kuplas ģimenes. Esmu dzimusi Rīgā, savulaik dzīvojusi Ikšķilē, skolas gadus pavadīju Ulbrokā un pilngadību sasniedzot, atgriezos Rīgā jau kopā ar savu pirmo mīlestību. Mani vecāki ir šķīrušies - no mammas puses esam 5 bērni, no tēta puses man ir vēl viens brālis. Kopš divu gadu vecuma dzīvoju kopā ar tēti un viņa sievu, kura mani uzaudzināja un es dēvēju viņu par savu mammu - no viņas puses ir arī dēls, kurš viennozīmīgi man ir mīļš kā brālis. Man ir lieliski vecāki, kupla un atbalstoša ģimene - par to esmu ļoti pateicīga. Tā ir mana ideālā atbalsta komanda (Katrīna smaida).

Katrīna ar mammu, tēti un meitiņu

 

Bagātā pieredze

Kopš skolas vecuma darbojos modeles jomā - Latvijā piedalījos modes skatēs un fotosesijās. Piedalījos starptautiskos kastingos un mani izvēlējās aģentūra Ķīnā. Pirmoreiz uz Ķīnu devos 15 gadu vecumā. Pēcāk otro reizi jau 18 gadu vecumā. Tolaik mans draugs atbrauca pie manis uz Ķīnu un Latvijā es atgriezos jau esot vecākā dēla gaidībās. Kristians piedzima, kad man bija 19 gadi. Kad viņš bija 9 mēnešus vecs, ar viņa tēti pavisam spontāni pārcēlāmies uz Itāliju - noīrējām dzīvokli un meklējām darba iespējas. Es Itālijā piedalījos kastingos un strādāju kā modele.

Katrīna modele Latvijā

 

Katrīna modele Itālijā

 

Vēlāk ar bērna tēti nolēmām iet katrs savu ceļu un es kopā ar dēlu atgriezos Latvijā. Drīz vien iepazinu jaunu vīrieti un uzsākām kopdzīvi - mums pieteicās meitiņa Sofija. Es vienmēr esmu gribējusi divus bērnus ar nelielu vecuma starpību un ideāli, ja brālītis un māsiņa – šobrīd viss tieši tā ir arī izvērties.

Katrīna ar bērniem

Katrīna ar bērniem

 

Tobrīd devos līdzi drauga darba gaitām - mēs pārcēlāmies uz Skrundu un pēc pus gada uz Kuldīgu. Mūsu kopdzīve tomēr nevedās un drīz vien katrs aizgājam savu ceļu. Mēs saglabājam labas attiecības - Sofijas tētis vienmēr rūpējas par viņu. Kuldīgā mēs iedzīvojāmies - bērni uzsāka bērnudārza gaitas, es meklēju darbu. Man patīk rakstīt un tāpēc es uzrunāju vietējo laikrakstu. Drīz vien tikāmies un es sāku tajā strādāt. Darbs man ļoti patika - intervēt cilvēkus, rakstīt par visu aktuālo. Strādāju ar patiesu prieku un dažkārt līdzās bija arī bērni - pat ielu intervijās devos kopā ar bērniem. Bērni man nekad nav bijis šķērslis kaut ko nedarīt, es viņus labprāt ņemu līdzi un iesaistu it visā. Vēlāk nāca Covid-19 pandēmijas noteikumi - laiks, kad strauji viss izmainījās un savas darba gaitas laikrakstā pārtraucu. Darbu es atminos ar labām sajūtām un gūtu lielisku pieredzi. Vienlaikus esmu arī sapratusi, ka man ir grūti strādāt priekš kāda cita, jo man patīk būt pašai par sevi.

 

Aktrises ceļš

Es esmu pieteikusies dažādās kastingu grupās sociālajos tīklos un aģentūrās. Paralēli visiem citiem dzīves notikumiem, pēdējā piecgadē es vairākkārt piedalījos filmēšanās kā masu skatu dalībniece. Aktiermāksla mani vienmēr ir saistījusi. Skolas laikā apmeklēju aktiermākslas pulciņu un vēl šobrīd ikdienā bieži izspēlēju etīdes. Es spēju iejusties lomās un spēju arī viegli sākt raudāt vai smieties. Pēc vairākkārtējas dalības masu skatos, reiz saņēmu nedaudz lielāku lomu ar pirmo tekstu režisora Andreja Ēķa seriālā “Nebaidies ne no kā”. Toreiz pieredzētais man šķita ļoti nozīmīgs un es no sirds centos uzturēt attiecības ar iepazītajiem cilvēkiem.

Dažādu apstākļu sakritības dēļ, 2022.gada vasarā es nokļuvu atlasē uz galveno lomu seriālā “Apsūdzēti mīlestībā”. Toreiz biju devusies uz Rīgu, lai sastaptu savus mīļos un vienlaikus apmeklētu kādu kastingu uz lomu citā seriālā. Atlasē jutos lieliski - domāju, ka viss izdevās un arī režisors šķita apmierināts. Bija sajūta, ka tikšu izvēlēta lomai. Pēc dažām dienām sociālajos tīklos pamanīju, ka filmēšana ir uzsākta un lomai izvēlēta cita aktrise. Grasījos doties atpakaļ uz mājām Kuldīgā, bet spontāni nolēmu uzturēties ilgāk Rīgā, lai apciemotu brāli un viņa sievu. Tur pamanījos iemigt uz dīvāna un pēkšņi iezvanījās telefons, kur apstiprināja, ka pēc kastinga neesmu izvēlēta lomai, bet mani aicināja tūlīt piedalīties cita seriāla atlasē. Es nekavējoties izsaucu taksometru un devos ceļā. Izrādās, ka kastings bija uz galveno lomu Latvijas, Ukrainas un Lietuvas kopīgi radītajā seriālā “Apsūdzēti mīlestībā” . Kastingā spēlēju etīdes un man šķita, ka nekas nevedas - esmu absolūti izgāzusies. Dodoties mājās, raudāju un pārdzīvoju par savu muļķīgo sniegumu. Pārsteidzoši, bet nākamajā dienā man piezvanīja, ka esmu izvēlēta seriāla “Apsūdzēti mīlestībā” galvenajai lomai.

Katrīna Blaua seriālā “Apsūdzēti mīlestībā”

 

Seriāla filmēšana

Neilgi pēc lieliskajām ziņām, e-pastā saņēmu scenāriju, tekstu un iepazinos ar seriāla būtību. Jutos kā sapnī. Pētīju aktieru sastāvu un kādas lomas katrs spēlēs - biju absolūtā sajūsmā, redzot ar kādiem profesionāļiem būs iespēja sastrādāties. Pavisam drīz tika uzsākta intensīva filmēšana trīs mēnešu garumā. Dažkārt filmējām naktīs vai vairākas dienas pēc kārtas. Filmēšanas process bija tiešām jaudīgs. Praktiski tas bija iespējams pateicoties manai atbalsta komandai - vecāki, brālis ar sievu, māsas un citi mīļie labprāt pieskatīja bērnus. Dažkārt bērni bija ar mani filmēšanas laikā - dēls un meita būs redzami arī seriālā.

Filmēšanas procesā es centos iekļauties it visā un izprast notiekošo. Biju pārsteigta par filmēšanas kārtību, jo es iepriekš domāju, ka sērijas tiek filmētas secīgi viena pēc otras, taču izrādījās, ka ainas tiek filmētas dažādā secībā. Jau pirmajā darba dienā bija nopietns izaicinājums, jo uzreiz tika filmēta ļoti emocionāla aina, kurā man bija jāraud.

Redzot profesionāļus ar kuriem kopā strādāšu, es sākotnēji biju uztraukta. Uztraukums bija līdz brīdim, kad viņus satiku filmēšanas laukumā. Visi cilvēki bija tik ļoti atbalstoši un iedrošinoši. Dainis Grūbe bija ļoti spēcīgs atbalsts - vērojot mani no malas, viņš pierakstīja ieteikumus kā labāk parādīt emocijas, runāt tekstu. Vislielākais paldies viņam par to! Ļoti sirsnīgas attiecības izveidojās ar Maksimu Buselu. Vismīļākais paldies Rihardam Zelezņevam, kurš patiesībā esot ieteicis mani šai galvenajai lomai. Dažkārt bija grūti noticēt, ka tā ir realitāte. Sirreāla sajūta bija filmēties kopā ar Ditu Lūriņu un Aināru Ančevski - aktieriem, kuri ir mani bērnības elki. Sadarbību ar visiem kolēģiem es atminos patīkamu ar lielu viegluma sajūtu.

Katrīna Blaua strādājot kopā ar bērnības elku Aināru Ančevski

 

Savā Instagram profilā , ļāvu sekotājiem ieskatīties filmēšanas aizkulisēs - varēju nodemonstrēt dažus kadrus no filmēšanas procesa, parādīt aktieru dzīvi treilerī un citas ikdienas nianses.

Filmēšanas aizkulises

 

Ļoti silda sirdi sekotāji, kuri izrādīja interesi un uzrakstīja atbalstošus vārdus. Esmu patiesi priecīga, ka varu savus sekotājus paņemt līdzi it visā un parādīt piedzīvoto.

Seriāls ir jau skatāms TV ekrānos. Esmu nedaudz satraukta un vienlaikus pacilāta redzēt sevi no malas, izvērtēt paveikto un saskatīt vēl uzlabojamo.

Tālākā ceļa meklējumi

Pēc seriāla devos ceļojumā uz Filipīnām un Apvienotajiem Arābu Emirātiem. Es ticu Visumam, enerģijai, domu spēkam un pozitīvai domāšanai. Tas man pašai bija pārdomu un pārmaiņu ceļojums, lai saprastu kur un kā mans ceļš vedīs tālāk. Atgriežoties, iegādājos sev un bērniem vienvirziena biļetes uz Portugāli, kur mēs dzīvojām pie manas māsas bez konkretā tālākā plāna. Pavisam negaidīti saņēmu aicinājumu piedalīties vēl kāda seriāla filmēšanā Latvijā. Nekavējoties organizējām ceļu atpakaļ uz Latviju un esmu patiesi priecīga turpināt gaitas aktrises profesijā. 

Katrīna seriāla filmēšanā

Katrīna seriāla filmēšanā

Katrīna seriāla filmēšanā

 

 

Lindas komentārs:

Vissirsnīgākais paldies Katrīnai par sarunu! Sekojot viņai Instagram , ir īpaša sajūta dzīvot līdzi tam kā viņa aug. Paldies, ka “ņem” mani un citus savus sekotājus līdzi savā izaugsmes ceļā. Katrīnas drosme, uzdrīkstēšanās dzīvot, darīt to, kas patīk un vienlaikus spēja būt par lielisku mammu ir ārkārtīgi iedvesmojoša. No sirds novēlu, lai izdodas atrast savu ceļu un patiesi ceru, ka varēšu sekot līdzi citiem aizraujošiem Katrīnas piedzīvojumiem Latvijā un pasaulē! Domāju, ka mēs par Katrīnu jeb jauno atradumu aktiermākslas pasaulē vēl dzirdēsim jeb precīzāk - redzēsim viņu ekrānos. Lai sapņi piepildās!

 

Raksta oriģināls pieejams www.esence.lv un Instagram profilā @esence.cilveku.stasti.