Skaistākā Kurzemes pērle- Durbes pils

Skaistākā Kurzemes pērle- Durbes pils

29. Jul 2023, 09:16 Cielavinna Cielavinna

Nezinu kā Jums, bet man ir tā, es varu 5 reizes apmeklēt kādu vietu, bet tik un tā katru reizi tai vietā atrast ko jaunu.

Šogad Durbes pilī apmeklējām, jo kā izrādās mūsu ome nekad tur nav bijusi, lai gan mo pils dzīvojam labi ja 10 minūšu gājienā. Vienkārši ome pie mums brauc reti tas tā, nelielam humoram.

Tātad Durbes pils- ir vienīgā no agrākajām Latvijas muižu kungu mājām, kur pilnībā rekonstruēts 19. gadsimta beigu un 20. gadsimta sākuma vēsturiskais interjers un radīts priekšstats par vācbaltu kultūru. Tā uzskatāma par vienu no Kurzemes klasicisma arhitektūras pērlēm, ko ietver ainavu parks un rotonda ar garāko gājēju tiltu Latvijā.

Pils pirmajā stāvā rekonstruēts vēsturiskais interjers - rakstāmistaba, bibliotēka, lielā zāle, apaļā zāle, kungu salons, dāmu buduārs, guļamistaba, bērnistaba, ģērbtuve, vannas istaba. Mākslas priekšmeti rada zināmu priekšstatu ne tikai par Latvijas muižu kultūru, bet sniedz ieskatu nozīmīgās Eiropas mākslas parādībās.

Otrajā stāvā skatāmas kultūrvēsturiski pētnieciskas izstādes par aktuālām un maz pētītām vēstures un mākslas vēstures tēmām, tostarp par dzejnieku Raini un viņa saistību ar Tukumu un Durbes pili.

Redziet pat pēc apraksta var izsecināt, kad diezgan interesanta vieta ir tā Durbes pils.

Mūsu apmeklējuma laikā bija porcelān trauku izstāde. Lielais puika atzina kad trauku ir par daudz, bet izstāde ir skaista.

No pils otrā stāva ir redzams Āžu kalns, kas ir Tukuma augstākā virsotne.

Un tagad interesantākais, aiz pils ir trepes kuras apsargà lauvu statujas, kas ir lielas un izskatās draudīgas. Šīs lauvas veidoja mākslinieks, kurš nekad dzīvē nav redzējis lauvas. Lauvu sejas ir vienreizējas.

Ja Jums sanāk būt Tukuma pusē, nenoslinkojiet un aizbraucot līdz Durbes pilij.

Pils darba laiks: Pirmdien- slēgts; pārējās dienās no 10:00 līdz 17:00.

Ieejas maksa: pieaugušie 2,50 eiro; skolēni 1,50 eiro; bērniem līdz 7 gadiem pils apmeklējums ir bez maksas.

Adrese: Mazā Parka iela 7, Tukums.