Sievietes intīmās veselības noslēpumi

Sievietes intīmās veselības noslēpumi

14. Dec 2012, 13:29 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Pamatā par sievietes seksuālo veselību sieviete rūpējas caur pareizām rūpēm par sevi un atbilstošu intīmo higiēnu. Eksistē vairāki nosacījumi, kas jāzin katrai sievietei, lai uzturētu savu intīmo veselību formā. Konsultē ginekoloģe Margarita Puķīte.

Regulāras apskates

Katrai sievietei jāzin, ka ginekologs ir jāapmeklē regulāri. Pie ginekologa nav jādodas tikai tad, kad ir aizdomas par kādu slimību, veselības traucējumiem vai grūtniecību. Tas jādara arī profilaktiski. Tāpēc pie ginekologa sievietei jādodas divas reizes gadā. Neskaitot ginekologu, sievietei arī pašai sevi ir jāpavēro, jāpievērš uzmanība arī izdalījumiem, vai pēkšņiem izsitumiem. Ja ieraugāt ko neierastu, jāvēršas ir pie ginekologa, kurš sniegs konsultāciju. Nekādā gadījumā nevajadzētu nodarboties ar pašdarbību, jo precīzu diagnozi var uzstādīt vien ārsts, kurš var ieteikt ārstēšanu kā kvalificēts speciālists. Sākot pašai sevi ārstēt var nodarīt savai veselībai arī kaitējumu, un, galu galā, no nepatīkamajām veselības problēmām pašdarbības ceļā var neizdoties atbrīvoties.

Personīgās higiēnas ievērošana

Dzimumorgānu higiēnai ir ļoti liela ietekme uz sievietes intīmo veselību. Elementāri noteikumi, ko visas sievietes ievēro kopš bērnības ir ikrīta un ikvakara apmazgāšanās. Svarīgi ir izvēlēties pareizi arī intīmās higiēnas līdzekli. Mūsdienās kosmetologi piedāvā daudz un dažādus gēlus, krēmus un citus līdzekļus sievietes intīmajai higiēnai. Kā pareizi izvēlēties savējo?

Ginekologi iesaka higiēnas līdzekļus,kuru sastāvā nav aromatizatoru, krāsvielu un spirta, jo āda intīmajās zonās ir ļoti jūtīga, un viegli sakairināma. Ja gadījumā jums parādās sausas ādas sajūta, nieze, apsārtums pēc jaunā mazgāšanas līdzekļa lietošanas, vislabāk to neizmantot vairs. Bez tam, apsārtums var rasties arī no dažādu dušas želeju, vannas putu, vannas sāls lietošanas. Tāpēc vislabāk ir ierobežot aromātisku higiēnas līdzekļu lietošanu . Liela nozīme ir arī dvieļu izvēlē, jo dvieļiem, ar ko grasāmies nosusināt intīmās zonas ir jābūt ļoti mīkstiem, neliela izmēra. Kā arī - dvieli nevajadzētu dalīt ar partneri.

Intīmās higiēnas kosmētika

Kosmētikas industrija piedāvā dažādus speciālus līdzekļus intīmajai higiēnai, sākot no gēliem, salvetēm, beidzot ar ziepēm un daudz ko citu. Bet atgādināsim, priekšroka jādod līdzekļiem, kas nesatur aromatizatorus un citas vielas, kas varētu izraisīt kairinājumu vai pat alerģiju. Jāatceras, ka salvetes vislabāk lietot tikai retos gadījumos, nevis regulāri, jo tās nenodrošina pilnīgu tīrības sajūtu, bet līdzeklis, ar kuru salvetes piesūcinātas, var izraisīt kairinājumu.

Jāpiedomā ir arī pie dzimumdzīves. Sievietes nereti seksa laikā var just nepatīkamas sajūtas, kas saistītas, piemēram, ar nepietiekamu mitruma daudzumu makstī, un tas var izraisīt atkal kairinājumu un apsārtumu. Kā arī - tādos brīžos pieaug iespējamība tikt pie dažādām infekcijām. Tāpēc jālieto lubrikants jeb speciāla smērviela. Kautrēties par to nevajag, jo tajā nav nekā neparasta vai apkaunojoša. Ar seksuālo partneri droši jāpārrunā arī prezervatīvu izvēle, jo aromatizētie, līdzīgi kā prezervatīvi ar rievām var izraisīt diskomfortu un pat nepatīkamas sajūtas. Tādā gadījumā no šādiem prezervatīviem jāatsakās.

Māmiņu Klubs

Magnesium Diasporal® 300 direkt

Uztura bagātinātājs ar saldinātāju - sorbītu


Iepakojumā 20 paciņas

Mutē šķīstošas granulas ar svaigu citronu garšu. Katrā paciņā 300mg magnija - 100% Ieteicamās dienas devas
 

  • Vienā reizē  nodrošina nepieciešamo magnija devu
  • Produkts lietojams arī bez šķidruma uzdzeršanas.
  • Piemērots stresaina un aktīva dzīvesveida piekritējiem
  • Piemērots arī diabētiķiem


Lietošana: pa 1 paciņai dienā.

Sastāvdaļas: magnija citrāts, saldinātājs – sorbīts, magnija oksīds, pretsalipes viela – taukskābju kalcija sāļi, aromatizētājs (citrons).

Ražotājs: PROTINA Pharm. GmbH Vācijā