Selēns – palīgs vairogdziedzera veselības nodrošināšanā

19. Nov 2021, 00:00 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Vai zināji, ka ikvienai sievietei reizi gadā būtu jāpārbauda sava vairogdziedzera veselība? Kā norāda endokrinoloģe Maija Gureviča, vairogdziedzeris ir gluži kā mazais ģenerālis mūsu organismā, tāpēc tā veselība ir ļoti svarīga.

Vairogdziedzeris ir dziedzeris, kas sastāv no divām daiviņām un atrodas kakla priekšpusē. Tas ir ārkārtīgi svarīgs sievietes dzīvē, jo izdala hormonus, kas atbildīgi par daudzām funkcijām. “Tas ir gluži kā mūsu organisma mazais vadonis un ģenerālis, tāpēc tā traucējumu gadījumā var būt ļoti plašs sūdzību spektrs,” skaidro endokrinoloģe. Piemēram, paātrinātas vairogdziedzera darbības gadījumā var būt pastiprināta svīšana, bet lēnas vairogdziedzera darbības gadījumā – aukstuma sajūta un salīgums. Tāpat arī vairogdziedzera darbības traucējumu gadījumā sievietei var būs menstruālā cikla traucējumi, kas, savukārt, var būt cēlonis neauglībai. Endokrinoloģe Maija Gureviča, skaidrojot par vairogdziedzera veselību, uzsver, ka biežāk novērota palēnināta vairogdziedzera darbība, un tā, līdztekus jau iepriekšminētajam, līdzi nes arī palēninātu vielmaiņu, palēninātus procesus organismā, miega traucējumus un nogurumu.

“Ja sievietei ir normāla vairogdziedzera darbība, viņa jutīsies labi, taču, neatkarīgi no tā, ieteicams ikvienai sievietei reizi gadā pārbaudīt vairogdziedzera hormonu. To var noteikt ar asins analīzēm, un tas būs pilnībā pietiekami, lai pārbaudītu, vai vairogdziedzeris funkcionē labi,” stāsta ārste. Gadījumā, ja analīzēs tiek novērotas novirzes vai arī, piemēram, mammai vai citai radiniecei bijušas problēmas ar vairogdziedzeri, nepieciešama padziļināta izmeklēšana. Šādā gadījumā jāvēršas pie endokrinologa, kurš arī nozīmēs papildus veicamās analīzes, kā arī pieņems lēmumu par nepieciešamajiem izmeklējumiem.

Selēns – svarīgs mikroelements vairogdziedzera veselības nodrošināšanā

Svarīgs mikroelements, bez kura vairogdziedzeris nevar strādāt un pietiekamā daudzumā saražot hormonu, ir selēns. “Selēns ir papildus lietojams medikaments pacientiem ar vairogdziedzera darbības problēmām. Tas noder, piemēram, palēninātas vairogdziedzera darbības jeb iekaisuma gadījumā,” skaidro ārste, piebilstot, ka Latvijā sievietēm ļoti bieža problēma ir autoimūns vairogdziedzera iekaisums. Šīs slimības ārstēšanā, kontrolē un profilaksē selēna lietošana ir ļoti nozīmīga, taču jāpievērš uzmanība iegādātā selēna devai. “Parasti tabletē ir 100 mikrogrami, taču vairogdziedzera problēmu gadījumā jālieto 200 mikrogramus,” saka Maija Gurēviča. Ārste norāda, ka selēna lietošana svarīga arī gadījumos, kad sievietei konstatēti vairogdziedzera mezgli, jo, profilaktiski lietojot selēnu, tas palīdzēs samazināt risku, ka mezgli varētu palielināties izmērā vai skaitā.

Ideāls antioksidantu komplekss ar SelenoPrecise

Satur vitamīnus un minerālvielas. Organiskas formas selēns (SelenoPrecise) un cinks, kā arī vitamīni A, B6 un C veicina normālu imūnsistēmas darbību. Vitamīns E veicina šūnu aizsardzību pret oksidatīvo stresu.

Organiskas formas selēns (patentēts standartizēts ar selēnu bagātināts SelenoPrecise raugs), cinks un vitamīni А, В6, С un Е.

  • Selēns un cinks veicina normālu imūnsistēmas darbību
  • Selēns veicina normālu vairogdziedzera darbību
  • E vitamīns veicina šūnu aizsardzību pret oksidatīvo stresu
  • A vitamīns palīdz uzturēt ādas veselību un normālu redzi
  • C vitamīns veicina normālu kolagēna veidošanos, kas nepieciešams normālai kaulu darbībai, kā arī zobu, smaganu un skrimšļu veselībai
  • B6 vitamīns veicina normālas psiholoģiskās funkcijas
  • 25 gadu ilgi pētījumi pierāda ļoti augstu produkta efektivitāti
  • Higiēnisks blisteriepakojums aizsargā tabletes no gaisa iedarbības
  • Ražots Dānijā, ievērojot stingrās kvalitātes un dokumentācijas prasības, kas ir izvirzītas farmaceitisko preparātu ražošanai

UZTURA BAGĀTINĀTĀJS. UZTURA BAGĀTINĀTĀJS NEAIZSTĀJ PILNVĒRTĪGU UN SABALANSĒTU UZTURU