Sausas ādas kopšana

Sausas ādas kopšana

04. Dec, 04:11 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Ādas veselība ļoti bieži ir atkarīga no mūsu ikdienas paradumiem. Tāpat arī ārējā vide, sevišķi gada aukstākajā laikā, ietekmē mūsu ādas veselību. Tāpēc ir nepieciešams īpaši parūpēties par to, lai āda būtu pasargāta gan no sausā gaisa, gan aukstuma. Tāpat ir svarīgi apzināties, ka ir problēmas, kuru risināšanai aukstajā laikā ir jāpievērš īpaša uzmanība un jāizvēlas atbilstoša kosmētika tās kopšanai.

Speciālisti uzsver, ka ādas aprūpei ir jābūt atšķirīgai un piemērotai katram gadalaikam, gan pieaugušajiem, gan bērniem. 

Ziemā, kad āda ir pakļauta aukstumam un vējam, sildītāji, kamīni krāsnis ļoti sausina ādu. Laikapstākļi paņem vairāk mitruma no mūsu ādas.

Kā saprast vai sausā āda nav kas vairāk par vienkāršu aukstā laika ietekmi?

Ja rodas aizdomas, ka ādas problēmas nav sezonālas un izpaužas regulāri, ir vērts apsvērt domu par dermatologa apmeklējumu, jo, atopiskais dermatīts ir nopietna problēma, kura ir jārisina un jāārstē jau ar speciālistu palīdzību.  

Spilgtākie simptomi – atopiskajam dermatītam – zīdainim, sausums, apsārtums, bērns knosās, sliktāk guļ naktīs. Mazulītim ir ļoti grūti sausas un atopiskas ādas problēmas pieņemt. Tās viņam rada diskomfortu. Un, diemžēl, viņš pats vēl nespēj pateikt, ka viņš jūtas slikti.

Atopiskais dermatīts ir stāsts par alergēniem un lielākoties šī saslimšana ir saistīta ar iedzimtību. Svarīgi veikt analīzes, lai noteiktu alergēnus, kas tad izsauc šo alerģisko reakciju.

Kā pareizi kopt sausu un atopisku ādu?

Mazgāšanās – galvenais – neizmantot mazgāšanās līdzekļus, kas sausina ādu. Tātad – ziemas laikā, izvairāmies no burbuļiem, intensīvām smaržām un krāsainām dušas želejām, kuru sastāvs, lielākoties būs sausinošs, ne mitrinošs.

Kādus ķermeņa kopšanas līdzekļus izvēlēties? – tādus, kas jau mazgāšanās laikā jau spēj mūsu ādu pabarot un vēlāk arī pasargāt. Piemēram, Bioderma Athoderm līnijas produkti – dušas eļļa, kas īpaši piemērota arī sausas un ļoti atopiskas ādas kopšanai.

Par ķermeņa kopšanas līdzekļiem, kas piemēroti tieši vajadzīgajam ādas tipam un stāvoklim jājautā farmaceitam. Ja rodas šaubas par ādas veselību vai tās stāvokli, vienmēr pirms profilakses pasākumu vai ārstēšanas sākšanas  var pakonsultēties ar ģimenes ārstu vai pediatru.

Mitrināšana – Galvenais, kas nepieciešams ikdienas ādas kopšanai ir izvēlēties atbilstošus ādas kopšanas līdzekļus, kas mazina niezi, palīdz atjaunot ādas aizsardzības funkciju, palīdz nelaist ūdeni ārā un baktērijas iekšā. Samazina iekaisumu, ļoti iekaisušas ādas gadījumā un būtu nepieciešams arī antibakteriāls ādas kopšanas līdzeklis.

Ķermeņa kopšanas līdzekļu lietošana – Mitrinošos ķermeņa kopšanas līdzekļus ieteicams lietot ik vakaru pirms gulētiešanas, barojošos no rīta.

Ko vēl darīt, lai uzlabotu ādas veselību?

Pirts vai saunas apmeklējums – to laikā tiek stimulēta āda, kā arī veicot ķermeņa pīlinga procedūras, skrubja izmantošana vēl dod papildus stimulu, uzlabo asinsriti un uzlabo ādas elastību.

Miegs – svarīgi parūpēties gan par savu, gan bērnu miegu. No veselīga dienas režīma iegūs ne tikai āda, bet arī pašsajūta noteikti būs krietni vien labāka.

Šķidrums  - izdzertā ūdens daudzums, lai gan ziemā vairs nav tik liels kā gada karstākajos mēnešos, izdzertā ūdens daudzumam jābūt visamz 1.5 - 2 litri. 

 Neļausim ziemas un aukstajam vējam ietekmēt mūsu ādas veselību un veiksim nepieciešamos profilakses pasākumus gan pašas sev, gan arī bērniem.