Plastikas ķirurgs atklāj populārākās ķirurģiskās tauku samazināšanas metodes

Plastikas ķirurgs atklāj populārākās ķirurģiskās tauku samazināšanas metodes

30. Sep 2013, 00:00 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Neapmierina tauku uzkrājumi atsevišķās ķermeņa vietās? Viena metode, kā no liekā zemādas tauku slānīša mēģināt atbrīvoties, ir diēta. Tomēr kā novērots, šajā gadījumā visbiežāk sakrītas vaigi un krūtis, bet liekais tauku daudzums no dibena vai kājām palēnām sāk zust tikai vēlāk. Otra iespēja, kā cīnīties ar lieko zemādas tauku daudzumu, ir plastiskās ķirurģijas metodes! 

Kādas šobrīd ir pašas populārākās, stāsta plastikas ķirurgs Jānis Ģīlis.

Jānis Ģīlis apgalvo, ka zemādas tauku atsūkšanu iespējams veikt dažādām ķermeņa daļām, piemēram, vēderam, padusēm, pleciem un dubultzodam. „Visbiežāk sievietes vēlas veikt tauku atsūkšanu no augšstilbu sānu virsmām, arī iekšējām virsmām, tāpat arī ceļgaliem un apakšstilbiem,” uzskaita plastikas ķirurgs.

Lai kādā no ķermeņa daļām mazinātu lieko zemādas tauku daudzumu, pastāv vairākas metodes.

Lāzers un vakuums

Viena no plašāk izmantotajām metodēm zemādas tauku daudzuma samazināšanā ir tauku sadedzināšana ar lāzeru – to sauc par lāzerlipolīzi. „Šīs operācijas laikā ādā tiek izdarīts neliels dūriens un ķermenī ievadīts optisks elements. Tad ar lāzerstara palīdzību lieko tauku daudzumu no iekšpuses termiski sadedzina. Rezultātā mazinās tauku tilpums un āda konkrētajā ķermeņa daļā kļūst līdzenāka,” skaidro Jānis Ģīlis.

Otra metode, kas tiek izmantota, lai atbrīvotu atsevišķas ķermeņa daļas no nevajadzīgā zemādas tauku daudzuma, ir vakuuma tauku atsūkšana jeb lipektomijas procedūra. „Tās laikā ādā, procedūras zonās, kur paredzēts atsūkt taukus, vispirms ievada īpašu preparātu, kas sašķidrina taukus, un tad ar vakuumiekārtu tos atsūc,” stāsta plastikas ķirurgs.

Speciālists atklāj, ka dažkārt liekā zemādas tauku slāņa likvidēšanai šīs metodes tiek arī kombinētas. Piemēram, vispirms ar vakuuma palīdzību atsūc taukus un tad ar lāzera metodi, vēl uzsildot zemādu un taukus, panāk, ka āda pēc operācijas uzreiz saraujas un tās virsma kļūst līdzena.  

Abas iepriekšminētās ir populārākās, liekā zemādas tauku slāņa samazināšanas metodes atsevišķām ķermeņa daļām, bet kā stāsta Jānis Ģīlis, pastāv arī vēl citas iespējas, piemēram, tauku mazināšana ar atsaldēšanas vai ultraskaņas palīdzību.

Arvien labāks rezultāts! 

Salīdzinājumā ar agrāk veiktajām zemādas tauku slāņa samazināšanas metodēm, mūsdienās tās kļuvušas daudz saudzīgākas un arī efektīvākas, procedūras rezultātā iegūstot daudz līdzenāku ādas virsmu.

„Jo lielāks ir simtiem un tūkstošiem veikto operāciju novērojumu skaits un, jo vairāk ir zinātniski apstrādātu datu par operācijas drošību un pēcoperācijas periodu, jo labākus rezultātus iespējams prognozēt un labāki tie arī ir,” tā Jānis Ģīlis.

Sieviešu Klubs

Vai tu vēlētos izmēģināt kādu no šīm, zemādas tauku slāni samazinošām metodēm?