Pastaiga pa Valmieru

Pastaiga pa Valmieru

02. Jun 2022, 13:40 Mamma ceļotāja Mamma ceļotāja

Vēlos padalīties iespaidos par Valmieru, kur nesen ar ģimeni viesojāmies. Mūsu iepazīšanās ar pilsētu sākās ar Dzirnavu ezeriņa promenādi, šī ir promenāde gar ezeru ar strūklaku uz tās. Apkārtne ir mierīga un skaista vieta atpūtai un pastaigām. Bērniem blakus ir labs rotaļu laukums, bērni to novērtēja un ilgi tur izklaidējās.

Nākamā pietura bija Ģīmes dabas taka. Šī ir 440 metrus gara taka, kas sākas pie Gima upes Leona Paegles ielā, kur izbūvēts skatu laukums.

Takā izvietoti informatīvie stendi ar materiāliem par vietējiem ūdens iemītniekiem, par putniem, par augiem, par skudru dzīvi un purva uzbūvi, kā arī šeit var iepazīties ar Valmieras ģeoloģiju.

Mums patika, taka ir informatīva un ērta pastaigai ar bērniem.

Pēc tam devāmies uz neparastu vietu - neonija.lv. Šī ir mākslas telpa, kas stāsta par brīnišķīgu pasauli, kurā valda harmonija un mīlestība.

Tajā ir ūdenskritumi, piloša glezna, fantāziju dārzs, sapņu koks, zemūdens pasaule, ala un varavīksnes vārti. Un tas viss mirgojošās neona gaismās un dabas skaņu pavadībā.

Šī ir īpaša vieta, kur var aizmirsties, vieta, kur vari sapņot un justies kā citā pasaulē. Domāju, ka katrs šeit atradīs kaut ko savu. Kādam patiks šeit valdošais miers, kādam skaistums.

Un lasot stāstu par Neoniju, padomāsiet par dzīves vērtībām. Autoru mērķis bija izveidot vietu, kas novērstu cilvēku uzmanību no ikdienas steigas, domāju, ka tas viņiem izdevās.

Adrese: Stacijas iela 49, Valmiera

https://neonija.lv/

Diemžēl šoreiz mums nebija laika apmeklēt citas interesantas vietas Valmierā, bet, ja apmeklēsiet šo skaisto pilsētu, iesaku arī apmeklēt:

• Sajūtu Parks - tas ir atrakciju parks ar koku taku, baskāju taku un režģa kubu https://www.sajutuparks.lv/

Gaujas stāvie krasti - 10 līdz 15 metru augsti stāvkrasti, no kuriem paveras krāšņs skats uz upi.

Valmieras Livonijas ordeņa pilsdrupas. Pilsdrupu teritorijā iespējams apmeklēt arī Valmieras muzeju un tā izstāžu zāli.