Padomi vēdera labsajūtai vasarā

Padomi vēdera labsajūtai vasarā

15. Aug 2022, 00:00 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Vasarā, kad uzturā iekļaujam vairāk augļu, ogu, dārzeņu un grilētu ēdienu, tas var sagādāt grūtības mūsu gremošanas traktam. Kādas ir izplatītākās gremošanas trakta problēmas vasarā, ko darīt, lai sevi pasargātu, un kā var palīdzēt probiotikas, skaidro pediatre Sanita Mitenberga.

Kādēļ rodas zarnu trakta problēmas?

Ar diskomfortu vēderā, zarnu trakta problēmām un sūdzībām par vēdera izeju var saskarties vairāku iemeslu dēļ. S. Mitenberga skaidro, ka zarnu mikrofloras līdzsvaru nemitīgi apdraud dažādi faktori, piemēram:

●      hroniskas vai akūtas saslimšanas (vīrusi vai ģenētiski faktori);

●      medikamentu lietošana (piemēram, plaša spektra antibiotikas, perorālie kontracepcijas līdzekļi, sālsskābes sekrēciju mazinošie medikamenti u. c.).

●      uzturs vai nepareizi, neierasti ēšanas paradumi;

●      kaitīgie faktori – smēķēšana, alkohols u. c.

 

Īpaši vasarā jāatceras par augļu un dārzeņu rūpīgu nomazgāšanu, kā arī par pārtikas drošību, jo siltā laikā dažādiem pārtikas produktiem ir tendence ātrāk sabojāties. Apēdot produktus, kas ir sabojājušies, pieaug iespēja saindēties ar ēdienu un piedzīvot nepatīkamus gremošanas traucējumus. Būtiski atcerēties, ka ilgstošu gremošanas trakta traucējumu gadījumā noteikti jāsazinās ar savu ģimenes ārstu!

 

Kas ir probiotikas?

Pēc Pasaules Veselības organizācijas definīcijas probiotikas ir “dzīvi mikroorganismi, kas, uzņemti pareizā daudzumā, atstāj labvēlīgu efektu uz saimniekorganisma gremošanas traktu un veselību kopumā”.

Probiotiku labās īpašības:

●      uzlabo gremošanu;

●      veseliem cilvēkiem novērš kuņģa-zarnu trakta traucējumus;

●      antibiotiku terapijas laikā novērš blaknes;

●      samazina risku saslimt ar akūtām gremošanas trakta vīrusa saslimšanām un/vai atvieglo to slimošanas gaitu;

●      palīdz pie jebkura veida caurejām;

●      normalizē vēdera izeju pie aizcietējumiem.

Turklāt probiotikas iesaka lietot arī pie urīnceļu infekcijām, bakteriālās vaginozes, hroniska noguruma un trauksmes, kā arī pārtikas alerģijām. 

Lactobex® probiotikas par īpaši izdevīgu cenu

Visu augustu Lactobex® produktiem Latvijas lielākajās aptiekās – BENU Aptiekā un e-aptiekā, aptieka1, Mēness aptiekā, Apotheka, Latvijas aptiekā, Euroaptieka un Internetaptieka.lv – īpaši izdevīgi piedāvājumi – atlaides līdz 50% un īpaša 1+1 akcija!

Uztura bagātinātājs. Uztura bagātinātājs neaizstāj pilnvērtīgu un sabalansētu uzturu!