Ir muzeji, kur Tu vienreiz aizej un aizmirsti par to, bet ir muzeji uz kuriem Tu vari iet un iet un tie neapnīk. Man un lielajam puikam viens no mīļākajiem Latvijas muzejiem ir Latvijas kara muzejs, jo ekspozīcija tur ir ļoti plaša vairākos stāvos izvietota un atspoguļo plašu posmu Latvijas kara vēsturē un piedevām, kuram puikam nepatiks apskatītes ekspozīciju kara tematikā.
Liels pluss muzejam vēl ir tāds, ka tas atrodas Rīgas centrā, viegli pie tā piekļūt kājāmgājējiem un muzeja apmeklējums ir bezmaksas.
Latvijas kara muzeju pēdējo reizi mēs apmeklējām ziemā, kad vēl bija Covid-19 ierobežojumi un mēs netikām apskatīt visu muzeju, jo daļa muzeja bija apmeklētājiem slēgta, tāpēc ja neessat vēl bijuši šai muzejā noteikti tagad aizbraucat, jo rudenī pieļauju atkal puse muzeja būs ciet.
Kas tad īsti ir Latvijas kara muzejs un ko mēs tur varam ieraudzīt.
Ekspozīcija „Karavīri un karamāksla 9.- 16.gs.” - Ekspozīcija atspoguļo senāko Latvijas vēstures daļu. Kādreiz šeit dzīvojuši mūsu senči- kurši, zemgaļi, sēļi, latgaļi un lībieši. Šo zemi kopš seniem laikiem gribējuši iekarot neskaitāmi ienaidnieku karapūļi- skandināvi, vācieši, krievi, poļi, zviedri, dāņi.
Ekspozīcija „Latvija un latviešu karavīri 17. - 18.gs.” - Ekspozīcija vēsta par Latvijas vēsturi 17.- 18.gs. Šajā laikā Baltijas jūras piekrastes valstis turpināja cīņu par kundzību Baltijas jūrā. Latviešu apdzīvotās zemes- Vidzemi, Kurzemi, Zemgali un Latgali joprojām dēvēja par Livoniju (Livland, Lieffland). 17.gs. sākumā Livonijā pastāvēja no Polijas- Lietuvas valsts atkarīgās Kurzemes- Zemgales hercogiste un Pārdaugavas hercogiste (Poļu Inflantija), kā arī Piltenes novads. Gandrīz nepārtraukti Latvijas teritorijā risinājās karadarbība, postošākie bija Polijas- Lietuvas un Zviedrijas karš (1600.- 1629.) un Lielais ziemeļu karš (1700.- 1721.).
Ekspozīcija „Latvieši kara klausībā 19.gs. līdz 20.gs. sākumam” - Ekspozīcija ietver sevī sadaļas par rekrutēšanas sistēmas ieviešanu Latvijas teritorijā 1793.gadā, 19.gs. 60.- 70.gadu militārajām reformām Krievijas impērijas armijā, 19.gs. otrās puses latviešu jauniešu centieniem iegūt bezmaksas militāro izglītību un latviešu virsniecības veidošanos. Ekspozīcijā atainota arī latviešu karavīru un latviešu virsnieku dalība Krievijas impēriskās varas karos un iekarošanas karagājienos.
Ekspozīcija “Latvijas iedzīvotāji Pirmajā pasaules karā”
Ekspozīcija “Latvijas valsts izveidošana un Neatkarības karš. 1918–1920”
Ekspozīcija „Latvijas valsts aizsardzība 1920.- 1940.”
Ekspozīcija „Latvija II pasaules karā” .
Kā redzat tematiskā ekspozīcija ir gana plaša un interesanta, lai dotos uz muzeju un klātienē visu izbaudītu.
Muzejs atrodas: Smilšu iela 20, Rīga.
Muzeja darba laiks:
Lai Jums interesnts un izglītojoš muzeja apmeklējums un kas zin, varbūt arī Jums šis muzejs kļūs mīļš.
Var lūdzu pievienot rubrikai Vasaras gidi? Laikam aizmirsu saspiest vajadzīgās tēmas.