Mūsdienu tēti ar bērniem pavada 3 reizes vairāk laika nekā tēti iepriekšējās paaudēs

Mūsdienu tēti ar bērniem pavada 3 reizes vairāk laika nekā tēti iepriekšējās paaudēs

24. Feb 23:59 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

 

Mūsu bērni aug pasaulē, kas ievērojami atšķiras no tās, kādā augām mēs. Mēs daudz lielāku uzmanību pievēršam bērnu drošībai, emocionālai piesaistei, ļaujam attīstīties savā tempā, mazuli nesteidzinot. 

Būtisks faktors, kas mainījies arī šo gadu laikā, ir tēva iesaiste. Pētījumi apliecina, ka mūsdienu tēvi bērnu audzināšanā ir iesaistīti daudz vairāk nekā jebkad agrāk. Tas līdzi nes daudz pozitīva, tostarp arī to, kā bērns redz pasauli un sevi. Mūsdienu tēti ir lieliski un mēs varam palīdzēt viņiem iesaistīties bērnu audzināšanā vēl vairāk!

Tēvi vēlas būt līdzvērtīgi

Mūsdienu tēti ļoti nopietni uztver savus pienākumus. Ja salīdzinām ar tētiem divas paaudzes iepriekš, mūsu laika jaunie tēti ar bērniem pavada pat trīs reizes vairāk laika. 

Ja runājam skaitļos, tad pētījumi parāda, ka vēl 80-gadu sākumā lielākā daļa tētu nekad neiesaistījās, piemēram, autiņu nomaiņā. Mūsdienās šis skaitlis ir ievērojami sarucis, tēti arī labprāt iesaistās mazuļa vannošanā, apģērbšanā, tā nostiprinot arī savas attiecības ar bērniņu.

Pētījumi rāda, ka tēti vēlas panākt vienmērīgāku vecāku pienākumu sadalījumu ģimenē, tiesa, ja raugāmies uz statistiku, vēl aizvien lielāko daļu mazuļa aprūpes veic mamma, taču nesen veikts pētījums atklāj, ka mūsdienu tēti ikdienā pavada ievērojami vairāk laika kopā ar bērnu nekā viņa tēti savulaik.

Ņemot vērā, ka mammas tomēr aizvien veic lielāko daļu mājas soļa un pavada vairāk laika, aprūpējot bērnus, tēti bieži cīnās arī ar vainas apziņu, jo strādājošai sievietei atliek mazāk laika sev.

Pēc Brigama Janga universitātes pētnieku izsecinātā, tēti vēlas būt vēl vairāk iesaistīti bērnu aprūpē un audzināšanā, tomēr sabiedrības uzskati, pieņēmumi par lomu sadalījumu liedz viņiem būt tādiem tētiem, kādi viņi vēlas būt.

Ko sabiedrība var darīt lietas labā? Mūsdienu tēti ir ļoti pretrunīgi, jo vēlas kāpt gan pa karjeras kāpnēm, gan vienlaikus pēc iespējas vairāk laika pavadīt ar bērniem. Tie vīrieši, kuri apgalvo, ka bērnu intereses ir viņu galvenā prioritāte, ir daudz uzņēmīgāki pret sabiedrības spiedienu un darba devēju neizpratni. Šī iemesla dēļ ir ļoti svarīgi tētus stiprināt un atbalstīt, jo mūsdienu tēti dara ļoti daudz. Attieksme jāmaina arī darba devējiem, atbalstot vecākus.

Atbalstīsim mūsu vīriešus, tētus, kuri vēlas daudz vairāk iesaistīties bērna audzināšanā!

Ļauj savam partnerim iesaistīties bērna audzināšanā un aprūpē!