Meditācijas labirints un Dabas gleznu taka Valguma pasaulē

Meditācijas labirints un Dabas gleznu taka Valguma pasaulē

29. Jul 2020, 15:20 Cielavinna Cielavinna

Ja tā aizdomājas tad Latvijā nemaz nav daudz labirintu, tāpēc šonedēļ centīsimies apceļot labirintus kuri atrodas Kurzemes pusē. Pēc manām domām labirinti patīk gan lielam gan mazam ceļotājam.

Kopš seniem laikiem ļaudis ticējuši, ka labirintam piemīt dziedinošs spēks. Tas ir viens no cilvēces senākajiem simboliem ar vismaz 3000 gadu ilgu vēsturi, bet pasaulē top aizvien jauni un jauni labirinti.

Pirmais labirints ko apciemojām bija Meditācijas labirints Valguma pasaulē, kas atrodas netālu no Tukuma.

Rūdolfam ļoti patika labirints, jo tas ir ļoti liels un varēja kārtīgi izskrieties pa to. Kopīgi atradām arī ceļu uz labirinta viduci.

Man ļoti patika tas, ka labirints atrodas netālu no meža, jo mums ar Rūdi ļoti patik mežs.

Neliela informācija par pašu labirintu-

2010. gada maijā atpūtas kompleksā „Valguma pasaule” tapis gotiskais labirints. Labirinta pamatā ir tieši tāds pats zīmējums kā 13.gadsimtā būvētajā grīdas labirintā Šartras katedrālē Ziemeļfrancijā.

Ir tikai viens veids, kā nokļūt labirinta centrā, un ceļš pats uz turieni aizved. Labirinta taka ir mānīgi īsa: 11 loki, 28 pagriezieni, ik pa laikam mainot virzienu, taču nekur nekrustojoties, jāveic 390 metru, un, līkumojot ārā, – tikpat.

Valguma pasaulē ir vēl viens skaistums mežā- Dabas gleznu taka. Dabas takas sākums un beigas ir pie Valguma ezera atpūtas centrā "Valguma pasaule". Nūjošanas un dabas izziņas taka ierīkota sadarbībā ar Ķemeru nacionālā parka administrāciju.


Sportistiem un veselīga dzīvesveida piekritējiem dabas taka sniedz iespēju izkustēties un ieelpot priežu meža svaigo gaisu, dodoties pastaigā ar nūjām.


Skolniekiem tā ir iespēja dabā ieraudzīt to, par ko tiek rakstīts dabas mācības un bioloģijas grāmatās. Te var apskatīt kritalas, koku sagāzumus, egļu astoņzobu mizgrauža darbības pēdas, atsveķotās priedes, skujkoku meža ainavu, aizsargājamus biotopus, iežu atsegumus pie Slocenes upes, kā arī bebru darbus un nedarbus.

Dabas vērotāji šeit var ieraudzīt lapsas un stirnas, zivju dzenīti, zivju gārni, paceplīti, zeltgalvīti, ūdensstrazdu vai pat melno stārķi.


Gar taku ir ierīkotas skatu platformas, lai labāk varētu aplūkot gan Valguma ezeru, gan Slocenes upes līkločus.

Takā nevar apmaldīties, jo ikpa laikam ir šādas norādes.

Taka ir interesanta ar savu dabiskumu un iespēju bērniem izskrieties pa to.

Ja arī Jums patīk mežs un labirints tad dodieties uz Valguma pasauli lūkoties dabas skaistumu.

Adrese:

Ķemeru Nacionālais parks

Smārdes pagasts, Engures novads.