Māmiņu Klubs testē: Treniņi laukā

04. Feb 2021, 00:00 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Māmiņu Kluba TV raidījuma vadītāja Rūta atzīst, ka līdz patiesi veiksmīgam cilvēkam viņai pietrūkst tikai viens solis, un tās ir fiziskās aktivitātes, kas, viņasprāt, ikdienā nav pietiekami. Tāpēc kopā ar Superbēbītes māmiņu Kristīni un sertificētu fizioterapeitu Ievu Zvīguli Rūta devās izmēģināt treniņus brīvā dabā ziemā.

Superbēbītes Odetas māmiņa Kristīne stāsta, ka būšana divu bērnu mammai ikdienā rada spriedzi, jo pastāvīgi seko vēlme būt perfektai, taču tas ne vienmēr izdodas, kā rezultātā dienas beigās jūties kā saspringts kamols, jo šķiet, ka neproti pareizi izvirzīt prioritātes. Šādās reizēs Kristīnei palīdz fiziskās aktivitātes, piemēram, skriešana, kas ļauj atslēgties no ikdienas pienākumiem. Sportošanai Kristīne aktīvāk pievērsusies pirms pieciem gadiem, pēc pirmā bērniņa piedzimšanas, sākotnēji to darot formas atgūšanas un svara samazināšanas nolūkos, secinot, ka treniņi sniedz arī emocionālo labsajūtu.

Fitnesa studijas “Vingro sev” sertificēta fizioterapeite Ieva Zvīgule norāda, ka, uzsākot treniņus ārā svaigā gaisā, ļoti būtisks ir pakāpeniskums, kas ļaus ziemas laikā norūdīt savu ķermeni. “Svarīgs ir kvalitatīvs un atbilstošs sporta tērps, kā arī noteikti nevajadzētu sākt sportot ārā lielos mīnusos tiem, kuri to nekad iepriekš nav darījuši, jo ķermenis jāpieradina pakāpeniski,” svarīgākos nosacījumus sportošanai ārā ziemas laikā min Ieva Zvīgule. 

Sportošana ārā uzlabo gan fizisko, gan emocionālo labsajūtu, un pēc aktivitātēm būsi mierīgāka, harmoniskāka un priecīgāka

Sportošanai ārā ir ļoti daudz plusu, sākot no svaiga gaisa un kustību brīvības, beidzot ar skaistu dabu apkārt, jo ikviens var izvēlēties sev tīkamāko sportošanas vietu. Piedevām, lai sportojot sevi vairāk motivētu, lieliski ir, ja fiziskajām aktivitātēm var pievienoties, piemēram, draudzene, lai varētu viena otru atbalstīt un palīdzēt, savukārt ideālā gadījumā ieteicams vingrot kopā ar treneri vai fizioterapeitu, kurš uzraudzīs slodzes intensitāti.

Māmiņu Kluba TV raidījuma vadītāja Rūta Dvinska uz vingrošanu brīvā dabā mudina arī citas mammas, norādot, ka treniņa laikā visas ikdienas rūpes paliek otrajā plānā, sniedzot pacilājošu sajūtu.