Māmiņu Klubs testē: Līdzekļi pret matu izkrišanu

02. Dec 2021, 00:00 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Ja grūtniecības laikā topošās māmiņas var lepoties ar kuplu matu rotu, tad visbiežāk pēc dzemdībām jaunās māmiņas saskaras ar pastiprinātu matu izkrišanu. Ar šādu problēmu saskārusies arī jaunā māmiņa Lana.

Galvas ādas un matu kopšanas speciāliste Anita Mētra norāda, ka pastiprinātu matu izkrišanu jaunajām māmiņām sekmē hormonālie procesi, piebilstot, ka matu izkrišanas procesu var arī apturēt.

“Galvas ādas un matu diagnostikā galvas ādu analizējam līdz pat 400 reižu palielinājumā, izpētot, vai galvas āda pastiprināti taukojas, ir sausa, vai ir alerģiska reakcija. Varam apskatīties arī matu struktūru visā tā garumā, lai pārliecinātos, vai tie nav sausi, lūstoši, un piemeklēt atbilstošākos matu kopšanas līdzekļus,” teic Anita Mētra, piebilstot, ka kopšana ietver divus aspektus – gan galvas ādas, gan matu kopšanu.

Jaunajai māmiņai Lanai, veicot ādas galvas un matu diagnostiku, speciāliste konstatējusi pastiprinātu galvas ādas taukošanos, kā rezultātā Lanas mati kļūst nespodri, pielīp pie galvas ādas, tāpēc nepieciešams atjaunot tās pH līmeni un novērst taukošanos.

Pēc diagnostikas speciāliste Lanai ieteic lietot pīlinga šampūnu, kas samazinās pastiprināto taukošanos, matu izkrišanu un veicinās jaunu matu augšanu, savukārt kā otrs tiek ieteikts pretblaugznu šampūns, jo tas palīdzēs attīrīt galvas ādu un parūpēties par matiem visā to garumā, jo šampūns ir ar kondicionējošu efektu. Papildus šampūniem, speciāliste Lanai iesaka lietot arī vidējās intensitātes ampulas, kas ļaus cīnīties pret matu izkrišanu un veicinās to augšanu.