Māmiņu Kluba 14.novembra TV raidījuma lielajā intervijā - Vija Veisa

12. Nov 2021, 00:00 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Jau šajā svētdienā tiksimies Māmiņu Kluba TV raidījumā, lai runātu par jautājumiem, kas būtiski gan tiem, kuri vēl tikai gaida pasaulē ierodamies savu bērniņu, gan arī vecākiem, kuru mazuļi jau paaugušies.

Svētdienā, 14.novembrī, plkst. 9.20 gaidīsim jūsu visus pie TV ekrāniem, kur kanālā STV šoreiz vēstīsim par šādām tēmām.

Raidījuma lielajā intervijā sarunāsimies ar Latvijas ginekologu un dzemdību speciālistu asociācijas vadītāju, ārsti Viju Veisu, lai cita starpā runātu arī par grūtnieču un ar krūti barojošu māmiņu vakcināciju pret Covid-19.

Pirmais piebarojums ir jautājums, kurš brīdī, kad mazulis jau sasniedzis pāris mēnešu vecumu, kļūst aktuāls ikvienā ģimenē. Kad uzsākt piebarojumu, ar ko sākt? Uz šiem jautājumiem svētdien raidījumā atbildēs Rimi Bērniem eksperte, pediatre Sanita Mitenberga.

"Reizi gadā ikvienai sievietei vajadzētu nodot analīzes, lai pārbaudītu vairogdziedzera veselību," teic endokrinoloģe Maija Gureviča, norādot, ka vairogdziedzeris ir ārkārtīgi svarīgs, jo izdala hormonus, kas atbild par daudzām organisma funkcijām. Gadījumā, ja vairogdziedzera darbība ir traucēta, sievietei var būt ļoti plašs veselības traucējumu spektrs. Šo svētdien raidījumā sarunāsimies ar ārsti, kura skaidros par vairogdziedzera nozīmi un veselību.

Topošā māmiņa Santa stāsta, ka gaidāmajam Bēbīšu kluba mazulim viss nepieciešamais jau teju iegādāts, atlicis vien sagādāt gultiņu, ratiņus un autokrēsliņu. Tāpēc šo svētdien dosimies kopā ar gaidāmā bērniņa vecākiem uz veikalu, lai iepazītos ar pieejamo piedāvājumu un saņemtu praktiskas konsultācijas, kā iegādāties piemērotākos ratus un gultu savam gaidāmajam mazulim.

Sievietes lielākoties zina, cik svarīgs ir veselīgs dzīvesveids ne tikai gaidību laikā, bet arī pirms tam, lai grūtniecība iestātos veiksmīgāk un mazulis būtu veselīgāks. Tomēr ne mazāk svarīga ir arī topošā tēta veselība, par kuru tiek runāts ievērojami mazāk. Tāpēc svētdien raidījumā ieklausīsimies ārstes padomos, kas būtu jāņem vērā vīrietim.

Māmiņu Kluba TV raidījuma vadītājas Rūtas meitiņas ir jau paaugušās un gatavas iekārtot pašas savu istabu, tāpēc svētdienas raidījumā mūs gaida lieli remontdarbi. Kopīgi izvēlēsimies meiteņu istabas krāsu un ķersimies pie remontdarbiem!

Tiekamies 14.novembrī plkst. 9.20