Māmiņa testē: Bērniem draudzīgi mazgāšanas līdzekļi

24. Jan 00:00 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Domājot par veselību, pirmais prātā nāk veselīgs uzturs, tomēr ne mazāk svarīgi ir ikdienā ieviest saudzīgus sadzīves ķīmijas un kopšanas līdzekļus, ko izvēlēties, mazgājot gan savus un mazuļa traukus, gan apģērbu.

Māmiņu Klubs skaistumkopšanas speciāliste Iveta Liberte stāsta, ka mazgāšanas līdzekļus lielākoties izvēlamies pēc cenas vai reklāmas, aizmirstot, cik ļoti kosmētika vai sadzīves ķīmija var ietekmēt mūsu veselību. “Produktos ir daudzas toksiskas aktīvās vielas, kas var šķērsot ādas barjeru, tādējādi negatīvi ietekmējot dažādas organisma sistēmas,” saka I. Liberte. Viņa norāda, ka ir ražotāji, kas izstrādā savu produkciju, vadoties pēc zinātniskiem pētījumiem, īpaši alerģiskiem cilvēkiem.

Arvien vairāk cilvēku, arī bērni cieš no alerģijām, ekzēmas, dermatīta, tāpēc drošai sadzīves ķīmijai mūsu ikdienā ir liela nozīme, īpaši rūpēs par jutīgu ādu.

Ar dabīgiem mazgāšanas līdzekļiem, kam nav pievienotas smaržvielas un kuru sastāvs īpaši izvēlēts tāds, lai samazinātu kairinājuma risku, ieteicams mazgāt ne tikai bērniņa drēbes, bet arī pieaugušo apģērbu, it īpaši ja esat ciešā kontaktā ar mazuli.