LU Botāniskais dārzs

LU Botāniskais dārzs

31. Jul 2023, 09:35 Klintasmamma Klintasmamma

Kādā pēcpusdienā ar meitām pēkšņi nolēmām doties uz LU Botānisko dārzu, jo neesmu vēl satikusi bērnu, kuram tur nepatiktu+nebūtu ko darīt vismaz uz 2 stundām. Mūsu kļūda noteikti bija tā, ka iedomājāmies par šo apmeklējumu par vēlu, ierodoties pēc 16:00, kas nozīmēja, ka Tauriņmāja jau ir slēgta (par to laipni brīdināja darbiniece pirms biļešu iegādes). Un tā kā arī Palmu māja jau sen ir slēgta uz nenoteiktu laiku, tad aktivitāšu loks strauji saruka. 

Diemžēl arī ārstniecības augu daļā notiek būvdarbi, tāpēc tā apmeklētājiem nav pieejama, taču mēs bijām apņēmības pilnas šo apmeklējumu izbaudīt. 

Patīkami pārsteidza, ka kopā ar biļetēm saņēmām arī teritorijas karti, kas kādam liksies sīkums, bet maniem bērniem ļoti patīk sekot kartē līdzi tam, kur viņi atrodas. Otrajā kartes pusē ir norādīts viss, ko darīt nav atļauts, kā arī cita informācija, taču es ļoti priecātos tur redzēt kādu uzdevumu bērniem, lai nav tā, ka papīra lapa ir tikai lapa, bet var arī aktīvi iesaistīties. Ārzemēs šīs kartes ir bieži kopā ar kādu attēlu krāsošanai, rūtiņām, kur atzīmēt tos augus, kurus bērns ir ieraudzījis, arī pamanītos dzīvniekus. Un bērni vienmēr labprāt iesaistās, taču arī par karti milzīgs prieks!

Patīkami pārsteidza stūrītis, kur varēja redzēt "omes dārzu" kā mani bērni to nosauca, dobes, kas pilnas ar dažādiem lauku labumiem un tur katrs bērns var redzēt gan to, kā kartupelis aug, gan to, cik stalta ir saulespuķe dārzā. Lai cik kas tāds šķistu ierasts man kā lauku bērnam, es biju patiesi pārsteigta brīžos, kad ir nācies satikt cilvēkus, kuriem nav ne jausmas, kā dilles vai kartupeļi dārzā izskatās. Uz šo stūrīti gan iepriekš negājām, tāpēc mums tas bija patīkams pārsteigums. 

Pie Palmu mājas ir izstāde, kas ir lielisks papildinājums apkārt esošajiem augiem, jo ar bērniem par mākslu runāt ir ne tikai aizraujoši, iztēli raisoši, bet arī itin izglītojoši, lai paskatītos uz lietām no cita skatpunkta. 

Protams, ir rožu ziedēšanas laiks, tāpēc šaubos, ka kāds apmeklētājs tām paiet garām šobrīd. Arī manas meitenes gribēja katru redzēt un teju katru arī pasmaržot. 

Lai arī augu, kas šobrīd ziedētu nav daudz, mums ir patiess prieks par uzstādītajām informācijas plāksnītēm ne tikai par dažādiem augiem, bet arī kaitēkļiem, jo, lai arī šobrīd ir vasara, burtus ir jāatkārto un arī šis tas jāpalasa ar bērniem. 

Labprāt runājām arī par vēsturi, iedvesmojoties no informācijas par magnolijām.

Lielākais mīnuss ir bērnu iemīļotā laipa apkārt dīķim, kur bērniem agrāk patika skraidīt. Diemžēl tā kļuvusi šaurāka (augi ir labi paaugušies), kā arī vietām tā ir sabojāta.

Būtu ļoti jauki, ja šis tiktu salabots, jo šobrīd izskatās, ka nekādi remontdarbi netiek plānoti. Arī mājiņā, kur iekritusi lelles kurpe, daba lēnām cīnās ar tās pamatiem un var redzēt, ka tur noderētu kāda čakla roka, lai mājiņa varētu ilgāk kalpot.

Neskatoties uz nepilnībām, 2 stundas paskrien nemanot un arī bez tauriņiem bērni par šo vizīti ir priecīgi. Ja jāliek vērtējums, tad 7/10.

Adrese: Kandavas iela 2, Rīga, bet waze un google maps lieliski atpazīst arī kā LU Botānisko dārzu. Stāvvieta ir par velti pieejama tieši pie ieejas. 

Interneta vietne ar darba laikiem un biļešu cenām, jo tie mainās atkarībā no laika un apmeklētāja vecuma: Darba laiks, biļešu cenas (lu.lv)

Vēl līdz septembrim darba laiks ir no 10 līdz 21, taču jāņem vērā, ka Tauriņmāja ir ciet pēc 16:00. Biļete pieaugušajam ir 5 EUR, bet bērniem, kas sasnieguši 7 gadus - 3 EUR, mazākiem apmeklētājiem biļeti nav nepieciešams iegādāties. Pirmdienās ir 30%  atlaide visām biļetēm:) visu cauru gadu.