Lote Gediņa par vecmāmiņas lomu: Tā ir absolūti brīva zona no pienākumiem

Lote Gediņa par vecmāmiņas lomu: Tā ir absolūti brīva zona no pienākumiem

24. May 2021, 10:34 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Lote Gediņa ir ne tikai TV raidījumu režisore un producente, bet arī divu dēlu māmiņa un teju desmit gadu jau arī vecmāmiņa, atzīstot, ka šo lomu viņa izbauda.

Darbs Lotes dzīvē ieņēmis lielu lomu, taču viņa ne brīdi nenožēlo, ka tā noticis, atzīstot, ka nožēla ir vismuļķīgākā sajūta, jo mainīt jau neko nevar. “Šajā kontekstā man prātā nāk saruna ar manu nelaiķa tēvu, kurš bija ārsts. Man jau pieaugušā vecumā viņš vaicāja, vai [bērnībā] man kaut kas pietrūka. Es viņam toreiz teicu, ka viss bija brīnišķīgi,” stāsta Lote, norādot, ka nav svarīgi tas, cik daudz laika tiek pavadīts kopā, jo daudz svarīgāk ir, lai tas tiktu kopā pavadīts kvalitatīvi. “Nezinu, vai man tas ir izdevies ar maniem bērniem, taču maniem vecākiem tas izdevās,” secina Lote. Viņa uzsver, ka vecākiem būtu jādara tas, ko viņi vēlas un jādzīvo sava dzīve, lai kādā mirklī nepieprasītu bērniem kaut ko atpakaļ par ziedošanos. 

VISU INTERVIJU SKATIES ŠEIT

Pēc šķiršanās no pirmā vīra, lielas rūpes par Lotes vecāko dēlu uzņēmās vīramāte, taču, neskatoties uz to, Lotei ir labas attiecības ar vecāko dēlu, jo apzināti veidotas attiecības ar viņu. “Lai kā tas būtu bijis, tas nebija vienkārši, jo attiecības ar iepriekšējā vīra vecākiem dažkārt nebija gludas, taču pienāca brīdis, kad dēls atnāca un teica, ka tagad būs mans dēls,” atceras viņa. Lotes vecākajam dēlam pašam ir divi bērni, tāpēc gadās reizes, kad vecāki lūdz Lotes palīdzību, taču tas tiek darīts neobligātā veidā, kad Lote var pateikt arī nē.

Par vecmāmiņas lomu Lote ir bezgala priecīga, sakot, ka viņas gadījumā tas ir ārkārtīgi bezrūpīgi, jo nav nekādu pienākumu un tiesību, tikai atpūta. “Tas ir bezrūpīgi, jo nenesu nekādu atbildību un man nav jāpieņem nekādi lēmumi. Es varu pieslēgties tik daudz, cik man ir iespēju. Es cenšos, ja vien varu, bet tā ir absolūti brīva zona no pienākumiem. Tas ir brīnišķīgi un man patīk, jo es ar viņiem atpūšos,” par vecmāmiņas lomu stāsta Lote Gediņa.

Viņa pati kā mamma daudzas lietas sapratusi jau būdama meita, jo ar saviem vecākiem viņai bijušas ļoti atklātas sarunas, tāpēc vēl pirms kļūšanas par mammu viņa sapratusi, ka ir ļoti forši veidot attiecības. “Mana mamma bija spējīga atzīt savas kļūdas, tāpēc es pati jau daudz ko varēju izdarīt daudz apzinātāk,” saka viņa.

VISU INTERVIJU SKATIES ŠEIT