23.05. STV: Cepumi bērna uzturā, cilmes šūnu transplantācija, supošana

23. May 2021, 10:19 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Prieks kopā ar Tevi sagaidīt vasaru un ik svētdienas rītu tikties pie TV ekrāniem, skatoties Māmiņu Kluba raidījumu.

Esam apkopojuši šodienas raidījuma sižetus, lai Tu varētu tos noskatīties atkārtoti.

Lielajā intervijā tikāmies ar TV producenti Loti Gediņu, lai runātos par mammas un vecmāmiņas lomu.

No iepriekšējiem raidījumiem noteikti atceries stāstu par mazo Dārtu, kuras ārstēšanā tiek izmantota cilmes šūnu transplantācija. Šobrīd Dārta ir saņēmusi jau trīs cilmes šūnu transplantācijas un regulāri apmeklē fizioterapijas nodarbības, tāpēc satikāmies, lai uzzinātu, kā cilmes šūnas palīdzējušas mazās meitenītes veselības stāvokļa uzlabošanā.

Zobiņu nākšanas laiks rada daudz uztrukumu gan pašam bērniņam, gan arī vecākiem, tāpēc cenšamies palīdzēt mazulim atvieglot diskomfortu, kas rodas šajā laikā. Nereti šim nolūkam bērnam tiek doti cepumi, lai varētu paberzēt sāpošās smaganas, taču uztura speciāliste norāda, ka pirms šīs izvēles vajadzētu pārdomāt, vai tas patiesi ir labākais risinājums, kā mazulim palīdzēt.

Starp daudzajiem ikdienas skrējieniem sievietes nereti aizmirst par laiku, kuru veltīt tikai sev, jo pienākumu ir tik daudz, un visu gribam pagūt. Šodien Māmiņu Kluba TV raidījuma vadītāja Rūta kopā ar māmiņu Ievu izmēģināja supošanu. Varbūt arī tev supošana kļūst par foršu nodarbi šajā vasarā, kā pavadīt interesanti laiku, veltot to atpūtai?

Māmiņu Klubs ik mēnesi aicina sievietes vērtīgi kopā pavadīt vienu dienu, tiekoties tiešsaistes pasākumā "Vienas iedvesmas diena" ar daudziem speciālistiem, kuri palīdz paskatīties uz ikdienas problēmām no cita skatpunkta, atklāt jaunus veidus, kā dzīvot foršāk, labāk, veselīgāk un laimīgāk. Šajā svētdienā tikāmis ar vienu no speciālistēm - iespēju mentori Eviju Šalti -, kura skaidroja, kāpēc ir tik svarīgi plānot laiku un darīt. Jā, darīšana ir visa pamatā!

TV