Linda Krūze: Komunikācija attiecībās ir visa atslēga

Linda Krūze: Komunikācija attiecībās ir visa atslēga

10. Oct 00:00 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Divu bērnu māmiņa, zīmola “Cloudberry” dibinātāja Linda Krūze atzīst, ka rudens ir viņas sezona. Pēc vasaras, kas bijusi piepildīta ar dažādiem piedzīvojumiem, viņa labprāt atgriežas savā ierastajā režīmā. Vienlaikus rudens viņai kā uzņēmējai ir ļoti aktīvs laiks, jo drukāšanai tiek gatavoti nākamā gada plānotāji. 

Savā biznesā uz pilnu banku

Savulaik Linda bija deju trenere, taču pēc meitiņas Lizetes piedzimšanas viņa ilgi domājusi, vai atgriezties uz deju grīdas daudzu bērnu un jauniešu priekšā. “Man bija sajūta, ka šīs durvis ir jāver ciet, lai sāktu kaut ko jaunu. Ideja par plānotāju man jau bija sen, no augstskolas laikiem, jo tas bija mans noslēguma darbs,” ar savu pieredzi dalās Linda, sakot, ka pie sava biznesa ķērusies klāt, kad meitiņai bija 1,5 gads. Paralēli viņa turpinājusi vadīt pasākumus, taču pēc kādas sarunas ar kouču sapratusi, ka pasākumos nav viņas sirds, tāpēc ar savu “Cloudberry” ideju jāiet uz pilnu banku.

Izbaudīt grūtniecību

Atceroties savu pirmo grūtniecību, Linda atzīst, ka nav zinājusi, ko gaidīt. “Kad tas notika, šķita, ka visa pasaule sagriezusies kājām gaisā. Ar otro jau bija pavisam citādāk,” ar sajūtām dalās viņa. Vienlaikus viņa atzīst, ka pēc dēla Vestarda, kurš piedzimis trīs nedēļas ātrāk pirms noteiktā laika un sākotnēji daudz gulējis, piedzimšanas nodomājusi: “Ja  būtu zinājusi, ka tas būs tik vienkārši, jau sen būtu saņēmusies otram bērniņam.”

Lindas abiem bērniem ir četru gadu starpība. Viņa atzīst, ka ilgu laiku nav varējusi saņemties otram bērnam, jo ar pirmo viss šķitis ļoti traki. “Tagad, kad pagājuši jau septiņi gadi, tas, cik traki bija, jau aizmirsies,” stāsta Linda, piebilstot, ka viņai ļoti patika būt stāvoklī. “Es tiešām izbaudīju grūtniecības laiku. Pirmajos mēnešos bija nelabumi, bet pēc tam viss bija lieliski,” atceras viņa.

Nebaidies prasīt palīdzību

Līdz ar pirmā bērniņa, meitiņas, piedzimšanu, Linda arī piedzimusi kā mamma. “Emocionāli atceros sākumu, kas bija grūts. Man šķita, ka mans ego ir ielikts skapī, manis vairs nav un ir jāpiedzimst no jauna. Pirms tam es biju deju trenere, vadīju pasākumus, bet pēkšņi man ir maza dzīvībiņa, par kuru esmu atbildīga,” stāsta Linda, atzīstot, ka tikai ar brīdi, kad pati kļuvusi par mammu, novērtējusi pašas mammas devumu audzinot trīs bērnus. “Galvenais ir nebaidīties prasīt palīdzību. Kamēr es neprasīju, bija tiešām grūti,” atzīst Linda, sakot, ka jebkura bērniņa piedzimšana ir krīze gan attiecībās, gan pašam, jo atkal jāmācās pielāgoties.

Lindai ikdienas gaitās palīdz auklīte. “Ja jums nav cilvēks ģimenē, kurš var palīdzēt, ņemiet cilvēku no malas! Tas mums pilnībā izmainīja attiecības ar vīru, jo tikām uz randiņiem,” stāsta Linda, atzīstot, ka viņai tas bijis klupšanas akmens pirmos astoņus mēnešus pēc bērniņa piedzimšanas.

Komunikācija ir visa pamatā

Linda ar vīru kopā ir jau 14 gadus, taču precējušies tikai nesen. Attiecībās arī piedzīvota smaga krīze, par kuru pati Linda saka, ka tā var notikt. “Tā bija liela, dziļa bedre līdz pašai zemei un vēl zem paklāja, taču iznācām ārā pavisam citā kvalitātē,” ar piedzīvoto dalās Linda, sakot, ka abi apmeklējuši pāru terapiju. 

Lindas vīrs darba dēļ daudz ceļo, taču šobrīd, kad attiecības ieguvušas jaunu elpu, abi regulāri sazvanās, lai arī kurā pasaules malā otrs atrastos. “Komunikācija attiecībās ir visa atslēga. Man kādreiz bija “nevajag, es pati visu varu”, bet tas ir klupšanas akmens,” atzīst viņa.