Liepas muiža / Lindenhoff

Liepas muiža / Lindenhoff

25. May 2022, 23:10 Mamma ceļotāja Mamma ceļotāja

Nedēļas nogalē nolēmām doties uz Valmieru, un tā kā tā ir tālu no mūsu mājām, vajadzēja padomāt par nakšņošanu. Centrā palikt negribēju un man paveicās atrast brīnišķīgu un interesantu vietu ārpus pilsētas – vēsturisku muižu "Liepas muiža / Lindenhoff".

Muiža atrodas Liepas kalnā, Raunas upes ielejā, starp trim viduslaiku pilsētām - Cēsīm, Valmieru un Raunu. Gaujas nacionālā parka teritorijā. Manuprāt atrašanās vieta ir lieliska.

Šī muiža glabā daudz interesantu kultūrvēsturisku notikumu un stāstu, jo šī ir vēsturiska vieta un šeit par to ir pieejama visaptveroša informācija.

Kopš 2014. gada te notiek intensīva ēku rekonstrukcija un parka kopšana. Un kopš 2016. gada muižas komplekss ir pieejams plašākai sabiedrībai jaunā statusā - kā viesu nams, semināru un pasākumu centrs un mākslas kūrorts.

Šeit skatienam paveras neticami skaista ainava, un daba aizrauj. Ne velti muiža bija iemīļota vieta seno glezniecības meistaru apmeklējumam, un šo vietu mīl mūsdienu mākslinieki un vienkārši cilvēki, kas novērtē dabas skaistumu.

Šeit jūs varat pastaigāties svaigā gaisā,skaistā parkā 15 hektāru platībā, kur apskatījām ne tikai dārzu un ziedus, bet arī mākslas un dārza dizaina objektus, kā arī 7 dīķus, kas atspoguļo debesis, man liekas, ka tik plašu teritoriju viesu namā es vēl nebiju redzējusi.

Šī ir labiekārtota sena muižas teritorija ar trīsdesmit objektiem, kas pārsteidz sava mērogā. Te tiek organizētas ekskursijas pa muižu, kā arī ir iespēja pašiem pastaigāties un izpētīt apkārtni, un iziet foto orientēšanās spēli.

Ir skatuves platforma, kur var rīkot dažādus pasākumus, ļoti neparasta sajūta uz tā atrodoties, it kā lidotu starp daiļrades tēliem.

Pieejama banketu un konferenču zāle, kā arī radošā māja, kurā notiek dažādi ar mākslu saistīti pasākumi.

Pati viesnīca “Liepas muiža / Lindenhoff” atrodas nesen renovētā bijušajā kalpu mājā (celta 19. gadsimtā), tajā ir mājīgi apartamenti 2-4 personām, precizāk divvietīgi Lux apartamenti, divistabu un vienu apartamenti.

Mēs ieņēmām vienistabas apartamentus, kuri ir plaši, gaiši un ērti, gaumīgi iekārtoti.

Numurā bija divguļamā gulta, dīvāngulta un ēdamistabas zona. Lieliska izvēle ģimenes brīvdienām.

Un kāds skats pa logu, neticami skaista ainava. Mūsu iebraukšanas un muižas iepazīšanas dienā lija lietus, un, kad nebija iespējams staigāt, mani bērni, izvēlējušies platu palodzi un ar interesi skatījās ārā pa logu.

Mums bija arī virtuve ar visu nepieciešamo - plīts, mikroviļņu krāsns, ledusskapis, tējkanna, kā arī trauki, galda piederumi, dvieļi, salvetes un pat tēja, kafija un garšvielas.

Protams, bija arī vannasistaba ar dušu, higiēnas līdzekļiem un dvieļiem, viss ir.

Un tas vēl nav viss, mūsu privāta terase ar galdiņu deva iespēju vērot vietējās ainavas, sēžot pie tases smaržīgas tējas tieši pie mājas. Ja ir vēlme, var iznomāt lielu grilu, taču šoreiz grils mūsu plānos nebija iekļauts.

Mājā ir arī rotaļu laukums, nevis parastais, bet koka no stieņiem.

Teritorijā atrodas arī viesu māja 9 personām, bet telpas var arī īrēt atsevišķi. Tāpēc šeit nakšņošanu un atpūtas vietu var atrast gan pāris, gan vesela kompānija.

Šeit ir tik daudz vietas, ka varat staigāt un baudīt skaistumu visas dienas garumā, neizbraucot no muižas teritorijas.

Bet, ja jums ar to tomēr nepietiek, tad netālu, nepilnus 2 km attālumā, ir interesanta vieta Lielā Ellīte. Tie ir vienīgie dabiskie arkveida smilšu veidojumi Latvijā. To veido 23 metru ala, arkāde, kā arī avots.

Netālu ir neliela baskāju taka.

Un protams, tuvumā ir tādas skaistas pilsētas kā Valmiera un Cēsis, un tur ir tik daudz ko apmeklēt un apskatīt, ar vienu dienu noteikti nepietiks...

Viensēta “Liepas muiža / Lindenhoff” nav tikai kvalitatīva naktsmītne, tas ir milzīgs lauku atpūtas komplekss, kas piepildīts ar dabas skaistumu, piesātināts ar vēsturi, ar īpašu šarmu. Šī vieta pārspēja manas cerības un pat lietus netraucēja to izbaudīt, šī ir vieta, kur gribas atgriezties vēlreiz.

Informācija par pasākumiem, telpu nomu un izmitināšanu viesnīcā +371 28490600, e-pasts info@liepasmuiza.lv