Liene Dambiņa: Cilvēkiem vajag nevis mūsu emocijas, bet gan praktisku palīdzību

Liene Dambiņa: Cilvēkiem vajag nevis mūsu emocijas, bet gan praktisku palīdzību

22. Mar 2022, 00:00 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Bērnu slimnīcas fonda vadītāja Liene Dambiņa sarunā ar Māmiņu Klubu atzīst, ka ikdienā viņa ir ļoti miermīlīgs cilvēks, taču notikumi Ukrainā viņā atraisījuši iekšējas dusmas un naidu.

Veids, kā viņa cenšas tikt galā ar šīm emocijām, ir praktiska rīkošanās, ieguldot šīs emocijas praktiskā palīdzībā. “Cilvēkiem, kuriem notiek kāda nelaime, nevajag mūsu emocijas, viņiem vajag praktisku palīdzību,” uzsver Liene Dambiņa.

Viņai ir ļoti svarīgi, lai Latvijā ikvienam bērna būtu iespējama labākā palīdzība neatkarīgi no ģimenes finansiālajiem apstākļiem. “Man ir labi ģimenes finansiālie apstākļi, un es to novērtēju, bet zinu, ka daudziem citiem bērniem nav tādu iespēju. Arī kā mamma es gribu, lai ikvienam bērnam būtu iespēja nodrošināt veselību,” par savu darbu vadmotīvu stāsta Liene. Tieši tā arī bijusi viņas galvenā motivācija visu šo laiku, kā arī tagad, kad uz Latviju atbrauc bērni no Ukrainas. 

Liene Dambiņa atzīst, ka uz daudzām lietām skatās kā mamma ar savu cilvēcisko pieredzi, ne tikai profesionālis, kurš veic savu darbu.

Tā kā Liene ir darītāja nevis runātāja, viņa ir pateicīga, ka esošajā situācijā viņai ir darbs, kas ļauj paveikt reālas lietas. “Man labāk patīk ar darbiem apliecināt un kaut ko pateikt,” tā viņa, vienlaikus aicinot arī pārējos vairāk koncentrēties uz lietām, kuras varam reāli izdarīt. 

Atbalsts būs nepieciešams ilgtermiņā

Bērnu slimnīcas fonda vadītāja uzsver, ka daļa bērnu, kuri ieradīsies no Ukrainas, būs ar tādām pašām hroniskām saslimšanām kā Latvijas bērni, tāpēc viņiem nepārtraukti vajadzēs atbalstu, un būs ļoti daudz sociālo vajadzību. Bērnu slimnīcas fonds koordinēs atbalstu bērniem ar veselības problēmām.

Vaicāta par to, kā palīdzēt slimajiem Ukrainas bērniem, Liene Dambiņa skaidro, ka sākotnēji būs svarīgi apzināt, cik liela ir nepieciešamība pēc palīdzības, taču, kā viņa uzsver, jebkurā gadījumā labākais praktiskais atbalsta veids būs ziedojumi. “Ir cilvēki, kuri ar mums jau ir sazinājušies par iespējām izmitināt ģimenes, kuru bērni ārstēsies Bērnu slimnīcā, lai ģimene būtu pēc iespējas tuvāk slimnīcas teritorijai. Vēl viens atbalsta punkts noteikti būs arī Vecāku māja,” par atbalsta iespējām stāsta Liene Dambiņa.

Vienlaikus Liene Dambiņa uzsver, ka palīdzība ukraiņiem būs nepieciešama ilgtermiņā, tāpēc uz esošā eiforijas viļņa viņa aicina meklēt informāciju, kur atbalsts tiek organizēts sistematizēti, un ar vēsu prātu apzināties, ka atbalsta resursi būs vajadzīgi arī turpmāk, ne tikai šodien.