Lielo Kangaru taka

Lielo Kangaru taka

11. Jul 2021, 02:20 sandux sandux

Suntažu pagastā, braucot pa šoseju P4, atrodas viena no skaistākajām dabas takām - Lielie Kangari. Pie tam šeit nav tik daudz cilvēku kā, piemēram, Ķemeru purva takā.

Šis ceļa posms ir ar īpaši izteiktiem un asiem līkumiem un Latvijas apstākļiem ļoti ievērojamām nogāzēm, kas dažviet pārsniedz 20 metrus. Tas ir viens no gleznainākajiem, skaistākajiem ceļu posmiem Latvijā.

Dabas liegums ietver lielāko osu grēdu Latvijā, kā arī tam pieguļošās platības - Kangaru ezeru un Lielkangaru purvu.

Dabas liegumā izbūvēta pastaigu taka ar tiltiņiem un skatu platformu pie Kangaru ezera. Apmeklētāju informēšanai un izglītošanai visas takas garumā izvietoti informatīvie stendi ar fotogrāfijām, kas apvieno vienā stāstā varenu stāstu un teiku kopumu par notikumiem, vietām, tēliem un parādībām šeit – Lielajos Kangaros. Stendi vēsta par Ķoderu pilskalnu izpēti un vēsturi, kā arī par īpaši aizsargājamiem biotopiem, retiem un aizsargājamiem augiem, dabas liegumu un lielāko osu grēdu Latvijā, ezeru, Kangaru ceļu, dzīvniekiem, putniem un bezmugurkaulniekiem.Takas sākumā izvietotais veselības maršruts ikvienu apmeklētāju – gan mazu, gan lielu, aicina kārtīgi izvingroties un izkustēties. Teritorijā atrodas 33 m augsts skatu tornis un skatu platforma ainavas vērošanai, kurā gan man pašai personīgi bija bail kāpj, bet skats no augšas ir pasakains.Taka ir izejama apmēram stundas laikā, 2 km gara, bet nav piemērota ratiņiem.

Pie tās sākuma ir ēdienu kiosks ar patīkamām cenām, kā arī tualete.

Ikvienam tā būtu jāiemēģina! Skaista!