Kurzeme: Kuldīga

Kurzeme: Kuldīga

17. Aug 2022, 00:46 Co_ora Co_ora

No Usmas muižas, kur dzīvojām bija divi varianti ko izvēlēties - vai nu Ventspils, vai Kuldīga. Šoreiz pilnīgi iederīgi sanāca, ka tā būs Kuldīga. 

Izmetot lociņu ar dažādiem apskates objektiem, par kuriem stāstu iepriekšējā rakstā, nonākam Kuldīgā. 

Drusciņ jau sarežģīti ir tās mazās ieliņas, daudzās norādes un neliela nesaprašana kur un uz cik ilgu laiku varu atstāt auto. Riskējam un novietojam to pašā centrā, pie Vecpilsētas (es nezinu vai to tā patiešām sauc, bet tāds izskats ir, lai gan Kuldīga viss tāds VECpilsētīgs izskātās :)))

Sev par pārsteigumu, esam tieši pie skaistas un izskatās, ka diezgan galvenas ielas, kur var doties tikai ar kājām un gar malām ir visādi skaisti veikali, kuros arī mīlam iespurkt iekšā. Tuvojas pasākumi, kuros jāvelk skaistas drēbes un katrai dāmai taču gribas kādu jaunu štāti. Vai kurpelīti! 

Vienu brīdi mūsu mazais ceļojums pārvēršas par šopinga drudzi, bet, kad vienai no mums ir ilgi gaidītā kleita rokā, pievēršamies atkal svarīgiem jautājumiem - ko likt vēderā! 

Ko apskatīt Kuldīgā? No vienas puses - vienkārši ej un skaties. Īpašas lietas ir visapkārt! 

No otras puses - absolūts Kuldīgas favorīts bija busiņš, ar kuru izbraucām ekskursijā. 

Bet nu tas sākums radās vēl pirms tam - sēdējām kafejnīcā - Kursas zeme, kuru ļoti ļoti iesaku. Un tas ko obligāti paņem - uzkodu plati! Tur rakstīts 2 personām, bet tā bija labākā un sierīgākā uzkodu plate ko jebkad esmu piedzīvojusi. Kādreiz aizbraukšu līdz Kuldīgai (no Siguldas, ja kas :D) tās uzkodu plates dēļ vien, ka es jums saku!  

Bet tātad - sēžam tur, gaidam ēdienus un ieraugam, ka brauc tāds busiņš. Viena no mums atpazīst jau iepriekš satiktu, super harizmatisku gidi. Nolemjam - jā, šitais varētu būt priekš mums - sēdi busā, grozi galvu un klausies kas tik te foršs ir. 

Nepaveicas un it kā pēdējā braucienā vieta visām mums 5ām vairs nav. Bet! Gide saka, ka tas nekas un ka brauks vēl vienu reizi, lai tik gaidam. 

Tā apskatam tuvumā esošos soliņus un kafejnīcas, kas netrūkst! 

Tas bija ekselents brauciens! Interesants, izzinošs un jautrs! 

Kuldīgu pametām pašā vakarā un šķita, ka par šo pilsētu tagad zinam daudz un dažādas interesantas lietas! 

 

Rezumē - ja gribi lēnu un mierīgu apskati, izvēlies Kuldīgu! 

P.S. Kas noticis ar bildēm, kāpēc tās atkal lēma sarotēt es nezinu, bet labā ziņa 0- galva visām jāgriež uz vienu pusi!